www.hranostaj.cz
Majáky
60%15 hodnocení
Potřeby: baterky, svíčky
Počet hráčů: od 10 do 30
Věk hráčů: Mladší dětiStarší děti
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Do terénuDo tmy
Charakter hry: Pohybová
Proklouzni světlům majáků a jsi vítěz...
Autor nebo zdroj: WikiHerka - herka.deka.cz
Motivace: Na nepřátelském území se vyskytuje několik objektů, které je potřeba zlikvidovat. Cesta k nim však nebude jednoduchá, protože území je hlídáno několika majáky, mezi nimiž bude potřeba proplout.

Příprava: Do území rozmístíme zapálené svíčky. Vedoucí tvoří majáky - mají baterku a pomalu se otáčí.

Vlastní hra: Úkolem hráčů je pozhasínat svíčky. Pokud je některý maják uvidí, tak se musí vrátit na startovní místo. Za každou sfouknutou svíčku má hráč bod.
Komentáře
Dr.Dex: Nardar. Tuhle hru jsme hráli na chatě a všichni, ačkoli ze začátku nechtěli vylízt z chaty protože se báli (docela překvapivé u skautů) tak po hře chtěli hrát znovu. Já se sice jen točil s baterkou, ale i tak si myslím, že je to super hra.
Pozn.1: Protože jsem nevěděl kolik svíček a majáků má asi být a na jak velké ploše , měl jsem strach, že se hra nepovede. Nakonec jsme dali 15 svíček, 3 majáky a na ploše asi 50mx50m (svíčky byly od sebe asi 5 m) a bylo to úplně ideální.
Pozn.2: Schválně jsem neřekl kolik svíček je ve hře a nakonec jsem se dozvěděl že z 15 svíček se hráčům podařilo sfouknout svíček 19. Tak to můžete taky zkusit u možná se u vás podaří sfouknou svíček ještě víc :-)
Pozn.3: Zezačátku se všichni báli jít ke svíčkám, že je uvidíme - my jsme občas zavolali "porucha majáku" nebo "výpadek elektřiny" a začali jsme odpočítávat třeba 10s, někdy i 20s a po tu dobu jsme zhasli baterky.