www.hranostaj.cz
Vejcovod
58%12 hodnocení
Potřeby: kulička, papíry, nůžky, lepící pásky a vůbec cokoliv
Počet hráčů: od 5
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 111 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnostiNa ven
Charakter hry: Rukodělková / tvořivá
Udržte vejce co nejdéle v pohybu!
Autor nebo zdroj: WikiHerka - herka.deka.cz
Vlastní hra:

Úkolem je postavit vejcovod, který udrží vejce co nejdéle v pohybu. Vejce je představováno kuličkou. Čas se měří od chvíle, kdy se kulička začne pohybovat do chvíle kdy se zastaví. Povolený materiál je v podstatě cokoli.

Poznámky:

Pokud budete hrát v budově, je vše dobré. Pokud s tím půjdete ven, bude asi třeba omezit plochu, nechat vejce kutálet z kopce je chabý...

Trvá to docela dlouho (ale vůbec se to nezdá). Dle zkušenosti hráčů to trvá alespoň 90 minut (plus čas na závěrečnou prohlídku a měření časů).
Komentáře
Martin: Zajímavé, ale název vejcovody je strašný :p
witkowitko: :cool:
Jindřich: Díky za hru, hráli jsme ji na celostřediskové akci, použili jsme pravý syrový vajíčka a hrálo se venku....myslím, že to děcka všeho věku dost bavilo a byli donucený k spolupráci starší-mladší.....a opravdu to zabralo dost času. Fakt dobrá hra.
čga: Zdravím a děkuju za hru!!! Hrály jsme ji se skautkama na oddílovce. Máme v klubovně půdu, kde se najde plno věcí, takže se jeden vejcovod skládal třeba z trubky od záchodu :-D
Kikna: Tuhle hru jsme hráli onehdy v listopadu, kdy bylo všechno zmrzlé, ale ještě nebyl sníh na rovné veliké louce, kde nebyl žádný materiál, to se pak projeví tvůrčí schopnosti :-)