www.hranostaj.cz
Velká Pardubická
58%12 hodnocení
Potřeby: otázky a odpovědi
Počet hráčů: od 10 do 20
Věk hráčů: Mladší dětiStarší děti
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na ven
Charakter hry: PohybováHra pro učení či vzdělávání
Hra na otázky propojená s koňskými dostihy.
Autor nebo zdroj: www.knihovna.adam.cz
Hráči se rozdělí na jezdce a koně. V případě malého počtu hráčů v jednom družstvu hráči nejdříve dělají koně a pak jezdce, takže hráč jezdec se dále stává koněm pro dalšího hráče. Hra začíná tím, že jezdec vyskočí na koně, který jej odveze do vzdálenosti asi 20 metrů k určené metě. Tam jezdec seskočí a běží k rozhodčímu, který je od mety vzdálen několik metrů. Vyzvedne si u něj otázku, na kterou musí okamžitě odpovědět. V případě že odpoví a rozhodčí jeho odpověď uzná, vrací se ke svému koni, vyskočí na něj a koňmo se vrací ke svému družstvu, aby předal štafetu dalšímu jezdci. V případě že neodpoví správně, nebo rozhodčí jeho odpověď neuzná, může se poradit s koněm. Kůň však nesmí mluvit, může pouze kývnutím nebo zavrtěním hlavou dát najevo svůj názor na odpověď. Jestliže ani on nezná správnou odpověď, vrací se jezdec na koni zpět ke svému družstvu, které mu může s odpovědí poradit. S odpovědí se znovu vrací k rozhodčímu. Jestliže ani tentokrát není odpověď správná, dostává družstvo po absolvování všech dalších otázek novou, stejně jako za každou další nezodpovězenou otázku. Vyhrává družstvo, které nejdříve odpoví, a všichni jeho členové se vrátili do výchozího postavení.
Alternativní pravidla
sklenka: Hra je super, ale je dobré bodovat. Za správně odpovězenou otázku hned na místě 10 bodů, když se poradí s koněm tak 5 bodů a když s družstvem tak 3 body. Ty body si můžete jaký chcete. Když to jsou malá děcka, tak kůň může mluvit. To záleží na každým.:)
Komentáře
TáborovkyTáborovky: My tomu říkáme Ponyexpres a děti to mají velmi rádi Otázky si zdarma můžete stáhnout na konci tohoto článku https://www.taborovky.cz/blog/kvizove-hry/