www.hranostaj.cz
Síť
60%10 hodnocení
Potřeby: Klubko vlny
Počet hráčů: od 20
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Nezávislé na prostředí
Charakter hry: Seznamovací
Klasická seznamovací hra s klubkem vlny
Vezme se klubko a postupně si ho hráči mezi sebou hází a zároveň rozmotávají, pokaždé musí říct něco o tom, komu ho házejí. Postupně se vytváří síť. Na začátku je zvolen správce sítě, nejlépe někdo ze starších, kdo tuto hru nezná. Když už všichni měli v ruce klubko, správce sítě síť shodí, odpočítává a pak všichni pustí nit, kterou drží. Správcovi nezbyde nic jiného, než dát klubíčko zase dohromady.
Alternativní pravidla
plh: hráli jsme to, že byl vedoucí, který četl věty typu: Pošli klubko tomu, s kým bys jel na pustý ostrov. . .apod..(s lidmi kteřží se znají) a vznikala síť.(Možná tady na hranostaji ta hra je ale já ji nemůžu najít.)
Bára: Stačí řikat jenom jména - pro úplně prvotní seznámení
Komentáře
Vojtta: Je to dobrá seznamovačka, hráli jsme ji na záčátku tábora, když se nám seznamovali kluci s holkama. Nakonec (je nutné použít provázek ne vlnu) se dá položit na síť deska a na ni někoho zvednout - symbolizuje to, že pokud budeme mít dobré vztahy a všichny budou táhnout, dokážeme i nemožné. :)
techtlemechtle já: Ahojte, zítra to tedy prvně okusím na adventním setkání mládeže... výsledek napíšu, pokud vás najdu....