www.hranostaj.cz
Pašeráci
77%20 hodnocení
Potřeby: Zboží
Počet hráčů: od 8
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 111 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Do terénuDo tmy
Charakter hry: PohybováBojovka
Noční akční hra do města či do terénu - pašeráci vs. policisté.
V této hře proti sobě stojí dva týmy - pašeráci a policie. Pašeráci mají za úkol ze své základny dostat co nejvíce 'zboží' (mohou to být třeba kartičky, láhve, kameny, cokoliv) ke svému překupníkovi. K tomu ale musí proniknout přes území policie, která se snaží přepravě zabránit a konfiskuje zabavené zboží. Vítězí ta strana, která má po uplynutí časového limitu více zboží (zabaveného nebo propašovaného; nepoužité v základně se nepočítá). Zpestřením může být použití více druhů zboží různých hodnot.

Herní území
Pochopitelně odpovídá počtu hráčů. V centru je malá oblast, jež náleží pašerákům, do které policie nesmí a kde jsou pašeráci chráněni. Právě sem se snaží zboží propašovat.

Okolo této centrální oblasti je policejní pásmo. Pouze v tomto pásmu se policie může pohybovat a pouze zde může být pašerák zastaven a připraven o své zboží. Do policejního pásma pašerák může pouze se zbožím (nebo s rukama nad hlavou, vrací-li se po neúspěšné cestě zpátky, popř. vrací-li se po úspěšné pašerácké akce).

Za policejním územím je divočina. Zde někde se nachází základna pašeráků (tu si umístí, kam chtějí - dost blízko, aby cesta pro zboží neunavovala, a dost daleko, aby policisté nepřišli, kde je, a tak snadno neodchytávali všechny pašeráky, kteří odtamtud vycházejí). Pašeráci zde jsou chráněni, policie sem nesmí.

Chytání
Většinou se Pašeráci hrají tak, že policistovi, který na policejním území uvidí pašeráka, stačí vykřiknout jeho jméno, čímž jej zneškodní. Pašerák mu musí odevzdat svoje zboží a vrátit se do divočiny. Vylepšením může být baterka, zbraň policistů - potom nestačí vykřiknout jméno, nýbrž pašeráka 'zastřelit' proudem světla správným směrem.
Hraje-li se hra ve dne, bylo by asi vhodnější místo na spatření hrát na dotyk. Tím ale úplně odpadá plíživá část hry.


Po uplynutí časového limitu hra končí. šichni se sejdou v centrální oblasti a vyhodnotí se výsledky. Dále je možné prohodit strany a začít znovu. Dobrý limit je okolo 60 minut.
Herní území je dobré udělat takové, aby skutečně šlo pašovat ze všech stran. Pokud policii stačí sedět u jediného průchodu, postrádá hra smysl.
Alternativní pravidla
melounmeloun: Hráli jsme podobně - družstvo pašeráků dostalo jednu pašovanou věc - KPZku (krabička od Energitu). Někdo ji u sebe schoval, a pak se šlo. Věc se musela pronést k jednomu místu - ke stromu u kterého seděl vedoucí, až k němu celníci nemohli, území bylo udělané tak, že cesta vedla roklí, dalo se jít i okolo, ale byla to zacházka. Koho celníci zastavili (dotkli se ho), toho mohli prohledat, když nic nenašli pustili ho. Divili byste se, jak se dá taková velká věc dobře schovat ;-)
Linda: Tuto hru jsme hráli jako noční bojovku na škole v přírodě.... Pravidla byla pašeráci vs. celníci ale hrálo se to tak že pašeráci směli přenášet drogy (v našem případě zmuchlané papírky) nižší hodnoty a pak vzácné drogy (zlaté barvy) do stanoveného kruhu v lese, při čemž pašeráci samozřejmě nevěděli kde onen kruh je... Drogy se nesměli schovávat na intimních partiích a v botách a celníci vždy zakřičeli "pašeráku stůj" a pašerák musel zastavit a byl prohledán celníkem, když mu droga nebyla nalezena mohl pokračovat dál a hledat stanovený kruh (v našem případě udělaný pomocí svíček v lese)... Docela jsme se u toho pobavili, a vymysleli jsme i zajímavé skráše na drogy =D
Ali: Supr hra, hráli jsme ji na táboře. Měli jsme 3 oddíly - 2x pašeráky a jedny celníky. Našli jsme hlubokou a dlouhou rýhu, ve které měli své území celníci. Pašeráci pronášeli malé barevné papírky, které si mohli schovat do bot, čepic a oblečení (kromě spodního prádla, ponožek a těla - uši, nos, pupík). Komu se rýhou podařilo proběhnout, položil papírek na vyznačené místo asi 15 metrů od rýhy. Když celník někoho chytil, mohl ho prohledat. Ale měl na to jen 10 sekund (odpočítával pašerák) a mohl to udělat jen povelem ukaž mi kapucu / vyklepej rukáv / odlep pásek na sandálu... Když nic nenašel, musel pašeráka pustit dál. Po skončení limitu (myslim, že jsme to hráli asi 20 až 30 minut) jsme lístečky sečetli a družstva se vyměnili.
Byla to nejoblíbenější večerní hra na táboře :hura: :10: :hura:
Komentáře
Ája Valovičová: Nemá k tomu někdo nějaký motivační příběh?:)
Mykola Franc: to jsme hráli na táboře.
xxxx: D:
gzfhghufhv: D:D:D:v:
Dr. Bolíto: Tak tato hra přejde plynule v hru na doktory - a to je takysranda, ne ?:mnam:
JindřulaJindřula: Jako a co když si zlomím nehtíček mno a co pak?????
Prosím odpovězte mi děkuji MUCK:srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce:
baružga: dobrý, ale chci bejt pašerák
skalpik: hustá hra
:kulomet::rpg::sniper::asmd::neo:
eros: My jsme ji hrali na matematickem soustredeni...ikdyz byla trochu upravena tak sklidila absolutne nejvetsi uspech...Opravdu dobre pro totalni vybiti hrat treba v metrovem snehu a navic v lese...Vrele doporucuji
Jagu: My jsme hráli tu variantu s lístečkama a sklidilo to velkej úspěch. :-) opravdu tu hru móóóóc doporučuju.:cool:
Skotice: Na táboře to hrajem často, líbí se tovšem věkovým skupinám. Pašujeme drogy a hrajeme to za šera, jinak fakt super hra!!!
Paťa: My sme to tiez hrali na tabore, ale nedopadlo to tak , ako malo, policia si sadla nakraj lesa a nechcela nikoho pustit.. a tak sme sa vsetci pohadali..... :box:
:neo::asmd: