www.hranostaj.cz
Bez práce nejsou koláče
54%14 hodnocení
Počet hráčů: od 10
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Delší
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na ven
Charakter hry: Chodička / strategická
Skupinky se pokouší vydělat si nějaké věci.
Soutěžící se rozdělí na skupinky a všem je nadiktován seznam věcí, které máme běžně doma, př. kolíček na prádlo, tužku, zátka od pití, třešně,... určí se časový limit (asi 2h na 10 věcí). Každá skupinka dostane papír a vydá se do města. Tam se snaží nabídnout své služby místním lidem a ti jim za oplátku dají některou věc ze seznamu a zapíší na papír s čím jim pomohli, co jim za to dali a podepíší se.

Hodnotí se od kolika lidí získali tyto věci, takže klidně mohou dostat všechny věci od jednoho člověka, ale potom nemohou vyhrát.

Většinou skupinky donesou vše, proto je dobrý nadiktovat, něco, co není přesne určené, př. něco ze dřeva. A pak se hodnotí originalita.

Pro pobavení můžete chtít přinest něco nereálného, např. žigulík. Děti se pak pokouší vymyslet, jak ho získat.

Teda my jsem to vždy hráli na vesnicích nebo menších městech, nevim, jak by na to lidi v Praze reagovali. A je lepší pokud skupinkám rozdělíte jejich teritoria, přece jenom když už člověka vyrušíte po třetí, tak nemusí být moc příjemný.

Komentáře
hrosik23: Jako malý jsem to hrál ve Vítkově a Budišově n. Budišovkou. Bya trošičku jiná doba, ale hra byla vynikájící :) Jedna babička nám dala domácí, ručně zdobené perníčky například :)
hzjzu: super to zní dobře ale jábych se styděla . dobrá hra pokud potrebujes neco sehnat