www.hranostaj.cz
Co si kdo najde
75%16 hodnocení
Potřeby: Jídlo pro všechny, kartičky s jídlem
Počet hráčů: od 4
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 111 minut
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Do místnostiNa ven
Charakter hry: Táborový den / hra na pozadí
Trochu jiný způsob, jak přerozdělit snídani nebo jiné jídlo
Před snídaní prohlédněte, co že to všechno máte k dispozici za jídlo. Napište lístečky, na každém bude jeden kus nějaké potraviny, například 'rohlík', 'máslo', 'mouka' nebo 'ocet'. Základních potravin, jako je rohlík, by mělo být dost na každého hráče, doplňkových, jako je 'máslo' nebo 'marmeláda' už o něco míň, bonusových ('sušenka') opravdu málo a speciálních lahůdek typu 'ocet' dát jen pro zpestření. Kartičky typu 'máslo' představují kvantitu potřebnou na namazání jednoho kousku pečiva.

Tyto kartičky rozházejte po louce, tábořišti nebo na nějaké místo, popř. na několik oddělených lokalit. Každý hráč si nyní může jít nasbírat snídani, jakou si najde - ale pozor, je třeba dát limit, např. 4 kousky na osobu, což leckoho donutí vyměňovat jídlo mezi sebou.

A nakonec dojde k přeměně kartiček na skutečné potraviny. Přeji dobrou chuť, zejména těm, kteří mají chleba s octem.
Alternativní pravidla
Žanda: tak u nás v oddíle už je to jedna z tradičních her na táboře, nazýváme to
"Co les dal?", napíšeme na kartičky různé potraviny a rozházíme je po lese, pak tam naženem děcka a každá družinka, či skupinka si nasbírá co nejvíc potravin a podle toho se potom rozhodují co budou vařit k obědu, pro celou skupinku, samozřejmě mezi sebou můžou kartičky vyměňovat. V tom případě si můžou dát kuchaři voraz, ale vedení nesmí zapomenout na to aby i oni měli co jíst, protže né vždycky se všechno uvařené jídlo vlčátkům či světluškám podaří, a tak se spoléháme na ty nejstarší skautky a trochu jim přilepšíme( dáme jim dvakrát tolik jídla než mají původně dostat) a z nich pak žije celé vedení :):mnam:
evushka.ka: místo snídaně je to dobré hrát jen tak pro spestření třeba s bombony atd.........
Eďa: Bylo by lepší, kdyby pečivo byl daný základ. Na lístcích by byly přílohy - přesně 4 na jednoho člověka. Tudíž 4 x počet hráčů. Každý by si MUSEL najít 4 potraviny, a tak by určitě na některé chleba s octem zbyl.
Komentáře
Nekra: Myslím si, že schovávání jídla přímo je lepší. I když jsem to hrál jen v netáborových poměrech, kdy nám byla do lesa schovaná tyčinky (tatranka , apod.) a každej jsme si měli jednu najít.
Jana: Ještě jsme to nehráli, ale napadlo mě, že každý dostane kartičku s jídlem, kde budou napsány suroviny, které budou muset najít v lese na kartičkách. A každý může přinést 2 suroviny a pak běžet pro dálší.
klára: Podobná hra-.......my jsme to hráli ještě jako děti tak že nám vedoucí řekli běžte si do blízkého okolí najít něco k snědku + dali nám do ruky příborový nůž... ....máslo bylo v telefoní budce.....různé druhy marmelád zavěšené na borovicích......rohlíky na louce .........atd...:)
Mrkváč: My to hrajeme se špekáčkama a rozvěsíme je po lese přímo na stromy. k nim taky kečup, hořčici, chleba apod. Má to podle mě větší kouzlo než kartičky ;-)
Heuča: My sme to hráli tak, že jsme byli rozděleni do skupin asi po čtyřech a tři měli zavázaný oči.Ten jeden, co viděl je naváděl k různě barevným kartičkám...třeba žlutá byla rohlík, červená marmeláda, bílej byl čaj,...pak si rozdělili jídlo ve skupině, ale ty, co měli zavázaný oči jedli furt poslepu!!
lukáš: Taky dám vědět...
tan (to je moje přezdívka): dost dobry ale mohlo by to byt tak ze nikdo nevi co sbira... treba tak ze chleba =1268,ocet =8354. potom by nikdo nevedel co sbira :-( jenze pak by s toho vysla jeste vetsi blbost . a po hre???:kladivko: :bomba::asmd:
haňula: tuhle hru znám už dlouho a je fakt super!!! děti ji zbožňují
Eva: Zní to fakt dobře, pozítří v sobotu ráno hned vyzkoušíme.... pak dodám komentář, jak to dopadlo..:papa:
andrea: to by mohlo byt fakt dobry:hophop:
SmogySmogy: Jo... docela mě to zaujalo... asi to zavedeme na táboře...I když si myslím že z toho moc nadšený nebudou... No snad mě neusmaží zaživa:plamenomet: ty mojo andílci:motorovka:
Jara: jj Tohle vypadá dost dobře. To musíme vyzkoušet na oddílové akci!!! :cool:
Lad´ka (kralik): Je to super nápad pro spestření na tábor.Je to fakt skvělí.......:10::):-)