www.hranostaj.cz
Placky v lese
56%12 hodnocení
Potřeby: dřevěná placka
Počet hráčů: od 1
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Do terénu
Charakter hry: Táborový den / hra na pozadí
Jak děti baví vedoucí - aneb déletrvající hra s kreslením značek na ukryté placky
Každé dítě dostane na začátku hry malou dřevěnou placku a podepíše si jí. Pak jim vedoucí přesně vymezí terén (nejlépe malý les) a tam je úkolem dětí placku schovat tak, aby vedoucí nevěděli kde ji mají, ale tak, aby na ní každé ráno mohl nakreslit danou značku. Úkolem vedoucího je každé ráno oznámit značku, kterou si mají děti nakreslit na placku a pak ve volném čase (např. polední klid) jí jít s celým týmem vedoucích placky hledat (víc očí víc vidí) :o)) Když vedoucí placku v lese najde, její majitel ze hry vypadává! Když se po určité době hra stopne (třeba i 10 dní) tak všichni ti, kod kterých je placka pořád ve hře placku vytáhnou a zkontrolují se jim všechny nakreslené znaky. Okud jsou kompletní majitel vyhrává!
Komentáře
Kikina: To by se u nás neosvědčilo, už jen kvůli tomu, že krumpáče a lopaty si do lesa berou děti a ne vedoucí :D
Hanka: My to taky hráli na jednom táboře...ze začátku ta hra byla fakt super, ale po pár dnech zjistíte, že máte prohrabaný celý les a děti jsou čím dál tím vynalezavější, co se jejich skrýší týče...pro zpestření tábora fajn, ale fakt jen na pár dnů, pak je to nuda, hlaně teda pro vedoucí
Vojtta: Pařili jsme to celej tábor. Fakt ideální. Po obědě si vedoucí vzali krumpáče a lopaty a šli si užít siestu do lesa. Neváhejte a zkuste. Vojtta.:jupi: