www.hranostaj.cz
Sochy
56%15 hodnocení
Počet hráčů: od 5 do 20
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Do místnosti
Charakter hry: Morální / sociálníDivadelní / dramatickáSeznamovací
Zlozvyky, gesta a postoje, o kterých ani nevíte že děláte, nebo víte??
Autor nebo zdroj: moje hlava :-D
Vedoucí napíšou jména všech přítomných na lístečky a ty vhodí do např. pytlíku, ešusu, misky. Hráči si je tahají jednotlivě a dotyčnou osobu, kterou si vytáhnou, musí popsat sochou. V této hře se člověk dozví jak na lidi působí nebo co je pro něj typické (postoj, gesto, výraz, zlozvyk). Je to zajímavé hrát i mezi lidmi, které neznáme tolik. Nemělo by se poukazovat na zevnějšek (oblečení, postavu, délku vlasů).
Alternativní pravidla
Martinka: my sme túto hru hrali s 15 ročnými deckami a bolo to naozaj super.. všetci sme sa zabavili a smiali po každej jednej ukážke.. no neboli to sochy.. zadanie bolo iba "znázorni človeka, ktorého si si vytiahol" - mohli sa používať pohyby aj reč.. decká to chytili za správny koniec.. buď povedali nejakú smiešnu "hlášku" ktorú ten človek používal celý tábor, alebo to bol spôsob tanca - ktorý využíval iba človek na lístočku, pri vedúcej to bolo napr. nekonečne rátanie detí prstom atď. z mojej skúsenosti túto hru odporúčam..
Komentáře
Peťa: Tato hra by se opravdu neměla hrát mezi dětmi,''slabší jedinci'' by se opravdu mohli cítit velmi špatně =[ Hru doporučuju mezi starší a rozumné lidi, kteří svou sochou nikoho neponíží =]
Hitemi: tato hra se může hrát jen v opravdu dobře sladěném kolektivu, či někde, kde má každý dostatek slušnosti, v našem oddíle bohužel nebyl a došlo k urážlivým "sochám"
Kata: Nezkousejte ji, kazde dite je jine, jinak oblibene u ostatnich a je to chozeni po tenkem lede, opravdu. Nestoji to za slzicky.
jaja: ...cílem hry je tvoje hlúposť lucka...
lucka: a co je cílem hry???
KubaKuba: to Květák: Kdyby bylo dovoleno osobu popisovat i pomocí hlasu nebo neverbální komunikace, tak by se ta hra jmenovala nejspíš jinak :) Jinak se mi hra líbí, určitě ji vyzkoušíme s roverama. A když říkáš, že je těžká, tak tím spíš by tě to mělo vyzvat ji zkusit :hura:
Květák: Myslím, že popsat pouze sochou je těžké, já bych možná používal gesta, možná i mluvil, používal hlasové zabarvení, celkovou verbální i neverbálníá komunikaci.