www.hranostaj.cz
Najdi budík
65%9 hodnocení
Potřeby: tikající budík, šátek, hodinky na stopování
Počet hráčů: od 2 do 12
Věk hráčů: Starší děti
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Do místnosti
Charakter hry: Na postřeh / šikovnost
Hledání budíku v místnosti podle sluchu
Hráči opustí místnost, kde se bude hledání budíku konat a organizátor budík v místnosti položí na nějaké dosažitelné místo. Důležité je, aby budík tikal. První hráč si zaváže oči a je vpuštěn do místnosti. Po hmatu a podle tikání hledá budík. Organizátor mu měří čas, dokud se budíku nedotkne. Vítězí nejrychlejší.

Obtížnost hry závisí především na hlasitosti tikání a na členitosti místnosti. Zajímavou verzí je i hledání několika budíků současně.
Alternativní pravidla
Qlarinka: loni jsme to chtěli hrát jako rozcvičku pro děcka, ale nakonec se to nestihlo

pravidla: v okolí tábora jsou schovány 4 budíky (podle počtu oddílu), které začnou zvonit, každý oddíl se musí zmocnit jednoho budíku, kdo dřív
VALOUN: Hráli jsme to jako bombu ,ale neměli jsme zavázané oči a místo budíku byl mobil taže netikal nejlepší bylo jak všichni šílei, že vybunou. 8-)
kočka: Tuhle hru jsme hráli s tikající bombou, nebo s takovou tou minutkou do kuchyně, která byla natažená na určitej časovej limit, ve kterým se ji snažili všichni najít.. ;-)
Komentáře
Meloun: tuhle hru jsme hráli - na půdě plný harampádí a bombu hledalo několik (cca 5) lidí najednou... Nemělo to chybu :-D