www.hranostaj.cz
Bomba!
73%17 hodnocení
Počet hráčů: od 2
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na cestu
Charakter hry: Táborový den / hra na pozadí
Oblíbená kratochvíle cestujících skautů...
Autor nebo zdroj: oddíl
Hra se hraje většinou na výletě při pochodu (nejlepší je to s pořádně těžkými krosnami). Určí se 'vyvolávač' (většinou vedoucí), který občas zavolá jedno z domluvených hesel:

Bombááá! - hráči si co nejrychleji lehnou na zem, aby se uchránili před explozí bomby.

Povodéééň! - hráči musí co nejrychleji vyhledat nějaké vyvýšené místo, aby je povodeň neodnesla.

Štronzo! - nikdo se nesmí hýbat.

Brouci! - všichni si lehnou na záda a začnou komíhat rukama a nohama jako brouci.

Vlak! - hráči se musí seřadit do vláčku za nejbližšího nicnetušícího kolemjdoucího.

Fantazii se meze nekladou, takže pokud vás napadne nějaká další variace, napište ji sem.
Alternativní pravidla
AdelajdaAdelajda: Na hromadu- tj. všichni na hromadu
Pepoš: U nás se na NÁLET musí dostat všichni do 10 vteřin níž než stojí vedoucí. To je pak sranda když lidi skáčou do škarpy plný kopřiv nebo bláta :)
Katik: My mame jeste HVEZDU to je ze si vsichni musi lehnout na bricho hlavou k tomu kdo to zarval a naprahnot k nemu ruce,nejlepe se dotknot.Je to :):hophop::haha: sranda;-)
aleš: a když se půjde kolem potoka, mohlo by se řvát - požár - co nejdřív být oběma nohama v potoce (holejma či v botech - podle chuti :-) - popř. za to dát víc bodů, aby byla motivace
Želva: My máme Zmizíka a nějaké číslo a pak se zavolá Beruška, to se musí schovaní co nejdřív dostak k vedoucímu.
Winky: Kanec-vylezt aby na me nedokopl ten co to rval, Bomba-lehnout na bricho s rukama za hlavou anohama smerem k bombe, nalet-schovat se do deseti, vlak-do dvou pryc z cesty to se hodi kdyz jede auto-sqjela hra
elinka: My meli jeste alternativu, kdyz jsme chtely decka popohnat nebo sdruzit, tak jedna z vedoucich vybehla nenapadne dopredu a a druha zarvala MRZNEE, decka musely bezet k te vepredu a dotknout se ji. Kdyz potrebujete byt nekde vcas a decka se tahnou jak sirup...hodi se.
Pro pobaveni a terorizovani kolegu vedoucich jsme vymyslely jeste jednu. Vedouci zarve KOMANDO a jmeno kolegy vedouciho...decka se poslusne na nej vyriti a musi se ho dotknout...vtipny bylo, kdyz jsme zacinali, protoze kolegove nechapali a byli dost prekvapeni jaka horda se na ne hrne:o)
Hadžim: Vopičák - hráči musí někomu skočit na záda
psycho máňa: mi máme místo ŠTRONZO - SNĚHURKU jako že zkameněli
potom ještě VOJSKO - to je že do 10 vteřim se musejí všichni schovat a potom se zařve konec a ten kdo bude u vedoucího nejrychleji, získá bod
ještě TRAMVAJ- to je že jdou za neznámím člověkem s rukou nahoře, jako by se drželi v tramvaji a nemohli si sednout
Mira: My máme nejen deset, ale i další čísla. To znamená, že na číslo např. tři se schováváme za bundu kamaráda a tím jsme neidentifikovatelní i ve vzdálenosti pár kroků od vyvolávače
Muš(ka)Muš(ka): my máme ještě medvěda - vylézt na strom...
povodeň je u nás taková, že musíme být 50 cm nad zemí... třeba stát na pařezu, ...
JarikJarik: U nás máme ještě 10. To znamená že vedoucí začne odpočítávat a jeho svěřenci se musí schovat, kdo to nestihne, nebo ho vedoucí uvidí prohrál.
Kapr: Bomba - hráči se musí schovat. Vyvolávač odpočítává od 10 do 0, se zavřenýma očima. Po skončení odpočtu hledá schované. Koho nevidí, ten si přičte +bod, koho vidí, nezískává ale ani neztrácí bod.
Povodeň - hráči se nesmí dotýkat země např. se zavěsit na strom. Vyvolávač odpočítává od 5 do 0, po odpočítání do nuly, musí hráči vydržet nad zemí dalších 5 vteřin. Ti co vydrží opět +bod, ti co nevydrželi nic.
Nálethráči si musí co nejrychleji lehnou na zem, aby je piloti letadel nespatřili. +bod všem co to splní.
Komentáře
Verča: Oheň - do 5 sekund se musí rychle někam schovat. Koho vedoucí najde dostane trest. :)
Peťa: Máme NÁLET, všichni lehnou na zem, pak taky BOMBA (třeba)5 METRŮ, ostatní musí být minimálně 5 metrů od vedoucího...:)
Ivča: Ještě máme VOJÁK...To se do 10 vteřin musí schovat aby ho vedoucí neviděl...Ale vláček je taky dobrýý..!!! :))
Qlarinka: pštros - musí strčit hlavu pod tričko někoho jiného
99.odíl kyjov: mi máme nálety to se musí všichni schovat.Bomba se dobře hraje když je mokro.
PampeliškaPampeliška: My jsme měli ještě ZEMĚTŘESENÍ - co nejrychleji se dostat na volné prostranství, případně POŽÁR - stát na něčem nehořlavém.
eifell: Bože, túto hru som miloval, to sa kričalo v jednom kuse. Po ceste keď sme išli azrazu že Bomba a všetci si lahli na cestu...:D Alebo sme stáli pod balkónom a zrazu že Bomba, tak sme si lahli a z balkóna od vedúcich vedro vody:D
žabka: my tam máme nálet a nemáme vlak a brouci:):):)
Bajaja: Jasně, že je to výborná hra. Zvlášť na delší pochody. U nás funguje ještě trochu jiné pravidlo - kromě povodeň taky povodeň stoupá a to je teprve maso, když si vyberou místo, kde to prostě nejde. Později si na to začnou dávat pozor a vybírat lepší místa, ale o to je tento úkol složitější. :-)
Kačí: Tohle je naprosto pecková hra...vřele doporučuji.Hráli jsme ji na táboře,ale pouze vedoucí a měli jste vidět ty kreace co jsme občas vytvořili.A děti....ty se nám pěkně smály:tralala:
Sanny B. White: >Linda: Tak to musíme vyzkoušet, ty pokladní asi pěkně zírali, že? :D
Eva: my máme eště medvěda,že musej vylést na nejbližší strom a pak což maj naše děti obzvlášt rádi,HAMBURGR..se řekne třeba hamburgr 5 a pět lidí si musí rychle lehnout na sebe..je to docela maso:)
Linda: Jo tohe je uplně hustá hra ... Na škole v přírodě sme hráli tu alternativu - bomba (lehnout si na zem, nehýbat se), povoden (vyskočit někam pul mutru nad zem), nálet (do 10vteřin se někam schovat aby nás nebylo vidět)... Z téhle hry jsme byli všichni docela poškrábaní a o modřiny nebyla nouze ale stálo to za to, užili jsme si spoustu legrace.
kika: u nás slovo bomba může říct každý, ale jen jednou. hráli jsme to ve městě a když se v supermakretu u pokladny zařve bomba a všichni si lehnou, veřejnost nechape.
chip: nalet-schovat se
:bomba:
LASIČKA: Jo jo my měli ještě vichřici ta taky není špatná ,to se museli přivázat vázačkou kolem nejbližšího stromu nebo sloupu....:hophop:
KačerKačer: Hm, Vláček vypadá zajímavě, chudák kolemjdoucí:) Trochu mi to připomíná zábavu také po cestě, když kolem skupinky skautů projíždí auto a na "teď" se všichni upřeně dívají, nejlépe s nevěřícím výrazem na přední/zadní kola auta :))
Ufon: ještě je třeba havaj všichni se zastaví a musí se ovíjet:-)
no_coment: Ja znam to štronzo jako Růženku...
Godzy: My mame ještě medvěda, hrač musi obejmout obema nohama strom, vlci všichni na čtyři a výt, a opice bušit se do hrudi a hulákat uáuáuá
Káťa: My hrajeme, ještě na nálety: každý se musí do deseti schovat. (vyvolávač má při počítání zavřené oči) dále známe (a hrajeme), že se u povodně a náletů počítá do 10. Postupně se odpočítávání zkracuje: 9, 8, 7, ... :slunicko: