www.hranostaj.cz
Oxford & Cambridge
63%16 hodnocení
Počet hráčů: od 4
Věk hráčů: Mladší dětiStarší děti
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnosti
Charakter hry: PohybováPro zasmání
Rivalita dvou největších univerzit v Angii
Pravidla jsou jednoduchá. Všechny hráče rozdělíme do 2 skupin. První skupina (Oxford) si sedne do řady za sebe a hráči se drží za pas, takže vznikne jakoby dlouhá spojená řada. Druhá skupina (Cambridge) si sedne a chytí se také do řady za sebe, ale čelem naproti první skupině. Tak to vcelku vypadá jednoduše první členové obou skupin sedí přímo naproti sobě a drží se za ruce a za každým z nich je pak řada spojených hráčů. Hra začíná soubojem, která škola je lepší. Oxford začíná a všicni členové křičí: "Oxford" A jako kdyby si lehají na záda k zemi, čímž přetáhnou druhou skupinu k sobě. Natož se druhá skupina vzmuží a zakřičí: "Cambridge!" a táhne k sobě, oxforďáci se v sedě předklánějí ke kolenům... a tak to jde X kol, dokud nezhasne světlo. V té chvíli je hlavním úkolem každé skupinky se co nejrychleji dostat na místo druhé školy - v přesném pořadí hráčů! Jednoduše řečeno, celá skupina se musí otočit o 180° v přesném pořadí hráčů za sebou. Která skupinka je dřív, dostává bod, a jede se znova - "Oxford" "Cambridge" "Oxford" "Cambridge"...
Alternativní pravidla
...: my zase používáme ach a bůů. jinak menime se pouze na piskani a ti co dobehnou druzi prichazeji o jednoho hrace. hra konci az zustane na jedne strane pouze jeden/dva hraci. a vyhrava to druzstvo, kde jich je vic.
OkounOkoun: Ach ano, my místo Oxfordu a Cambridge používáme týmy "Cácorky" a "Vemena". A kdo to nepochopil, jedná se o imaginární veslařské závody (proto ty veslující pohyby)
Komentáře
Dix: teda sorry, ale hůř napsaný pravidla sem snad ještě neviděl... hra může bejt zajímavá, ale neni to z toho absolutně poznat :D
AluskaSAluskaS: mohli by jste vic a lip popsat to otoceni???
Čmelda: Tak přesně tuto hru jsme hráli na roveráku a je to sado. Fakt drsná hra, vřele doporučuji, až budete chtít unavit děti. :-)
lakalik: stejně to nějak nechápu
HonzaW: Akorád mi nějak chybí přesnější popis okolností a pravidel, za kterých probíhá ono střídání a přebíhání???
Mayo: Konečně nějaká (nová) hra, kterou bychom mohli zkusit na dorostě. Zní to zajímavě, tak jsem zvědav.
gafinos: Fakt hustá hra, zvlášť když je víc lidí, kteří se zapomenou dohodnout kterou stranou budou přebíhat při výměně, to je fakt potom maso ;) :jojo::haha::pirat: