www.hranostaj.cz
Šašek a král
62%15 hodnocení
Počet hráčů: od 8 do 30
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venNa hřiště
Charakter hry: PohybováSportovní
Honička s míčem
Z hráčů utvoříme družstva (každé družstvo má min. 4, max. 8 členů) a v každém družstvu se zvolí hráč, který bude král a druhý hráč, který bude šašek. Hra se hraje ve větším čtvercovém nebo obdélníkovém hřišti (nejlepší je asi půlka obyčejného hřiště) ve kterém se pohybují všechna družstva současně.

Cílem hry je míčem vybít krále druhého družstva. Hráči si musí nahrávat míčem a pak vybít libovolného člena vedlejší hodružstva. Když se tak stane pak záleží - pokud je vybitý hráč králem hra končí a vyhrává družstvo, které krále vybilo! Pokud je vybitý hráč šaškem nic se neděje, protože šaškův úkol je hlídat krále a má nekonečně mnoho životů. Pokud je ovšem vybitý hráč obyčejný hráč bez povolání tak si čapne a je "vybitý", dál nehraje. Družstvo si ho oživí tím způsobem, že mu hodí míč a jestli ho bez probémů chytne (nesmí spadnout) může zase hrát.
Komentáře
Zorro: Na přečtení je to dobrý, otázkou je zda to bude dobrý i na zahrátí;), ale myslím, že u téhle hry nehrozí, že by nebylo:break:
Káťa: Hráli sme ji dohromady s klukama,věk od sedmi do devatenácti a myslim,že sme si ji užili všichni,zvlášť když zjistáte,že ten koho ste tak pracně vybíjeli byl šašek...:hophop:
Vojtta: Fakt super hra - hráli jsme ji s klukama a líbila se. Sám jsem něčekal, že to bude tak, zajímavý. Stojí za to ji zkusit. :slunicko: Vojtta