www.hranostaj.cz
Poštovní balíček
75%18 hodnocení
Počet hráčů: od 2
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Nezávislé na prostředí
Charakter hry: Ano/ne detektivka
Chlapík dostane poštou uřízlou ruku s prstenem...
Autor nebo zdroj: Štěpán Rambousek
Jedná se o klasickou hru Ano/Ne. Motivační text je tento:

Příjemný letní páteční podvečer, u osamoceného domku zvoní pošťák. Muž otvírá a přebírá balíček a poděkuje. Pošťák odchází. Muž si donese balíček na stůl, otevře a řekne KONEČNĚ !

Hráči mají za úkol přijít na to, co bylo v balíčku a proč řekl konečně.

V balíčku byla lidská ruka se zlatým prstenem.

Příběh je takovýto:
Muž (hrdina) a přítel, chirurg, se kdysi vydali na cestu malým letadlem, ale ztroskotali uprostřed kamenité pouště. Vodu sice měli, ale jídla ubývalo, až došlo. V posledním okamžiku přistoupili ke krajnímu řešení, a to, že chirurg hrdinovi amputoval ruku, kterou snědli. Podmínkou hrdiny bylo, že pokud to přežijí, i chirurg si amputuje ruku, aby měli oba stejný handicap. Skutečně se tak stalo a za pár dní dorazili do civilizace a byli zachráněni. Chirurg slíbil, že pošle svému příteli svoji ruku, jen co dorazí na kliniku. Jako důkaz autentičnosti ruky na ni dá svůj prsten. Avšak o pár dní později se to chirurgovi rozleželo v hlavě, tak zašel do márnice, náhodnému nebožtíkovi nasadil svůj prsten, nastartoval motorovku... ehm, odborně amputoval mrtvou ruku a poslal ji...
Alternativní pravidla
Snílek: Já to znám tak, že muž po rozbalení balíčku řekl: "Děkuji." A rozplakal se.
Řešení poté je, že se vydali dva kamarádi na výpravu na severní pól. Zabloudili však a došlo jim jídlo. Losovali, komu uřežou ruku a sní ji, aby přežili. Poté, co se tak stalo, je zachránilo malé letadlo. A ten muž, který z toho všeho vyvázl z oběma rukama, si nechal uříznout ruku také a poslal ji svému kamarádovi, aby mu ukázal, že je na tom stejně a podpořil tak jejich přátelství.
tekra: este jina alternativa zni takhle: na smetisti se nasla ruka.. chlapek, kterej ji dostal ze solidarity, ji vyhodil protozemu nebyla k nicemu..
Omega: Já to znám s jinou nápovědou: V Anglii jeden sir pošle balík, sir, kterému balík došel, ho rozbalil a řekl "v pořádku" a poslal ho třetímu sirovi, ten balík také rozbalil řekl "v pořádku" a zakopal ho na zahradě

Příběh je potom: ti 3 sirové ztroskotali na lodi a až jim došlo jídlo tak si uřezali ruce s tím, že než si ji uřízl poslední tak je zachránili.
Bára: Pro méně chápající jedince lze též dát, že ta ruka byla jeho (chirurgova)

+ ještě obměna legendy: Muž si odnese balíček, nic neřekne, přijme ho se zcela klidnou tváří a vyodí ho.
+ obměna příběhu: 2 se vydaj na lodi někam, zabloudí, dojde jim jídlo, 1 si uřízne prst a použije ho jako návnadu na ryby a druhý mu po záchraně pošle ze solidarity svůj prst.
Komentáře
jostein: Doporučuji hru Černí historky. Tam je takových příběhů hafo :)
Mia: Hlavně jim pak Rosťo nevysvětluj, proč se píše zkusit se Z.Ale jinak hra ok.
Rosťa: zajímavé skusím to ale ne s mýma prvňákama