www.hranostaj.cz
Frisbee
76%17 hodnocení
Potřeby: létající talíř
Počet hráčů: od 6 do 14
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venNa hřiště
Charakter hry: PohybováSportovníNa postřeh / šikovnost
Honička za létajícím talířem
Jednou z méně známých sportovních her jsou hry s létajícím talířem. Nejznámější z těchto je Ultimate. Hodí se jako sportovní aktivita na schůzku, pokud je v dosahu vhodný terén (travnatá plocha)

Cílem hry je chytit disk v koncové zóně soupeře (viz plánek hřiště). Dosáhnout toho lze tak, že si tým nahraje do zóny, kde disk chytí některý hráč. Hráč s talířem nesmí běhat, smí pouze pivotovat. Na odhození talíře je 10 vteřin, čas počítá obránce. Po každém bodu dojde ke změně stran, začíná se výhozem od základní čáry. Velikost hřiště se běžně upravuje k počtu hráčů a jejich fyzickým schopnostem.

Jedná se o bezkontaktní hru, tedy nemělo by docházet ke srážkám, k úmyslným faulům už vůbec ne (což odporuje jednak skautským zásadám, ale také Spirit of the Game (viz podrobná pravidla frisbee).

Za pozornost stojí pravidelné skautské frisbee turnaje na podzim v Hradci Králové a na jaře v Praze - více informací na http://sfc.animato.cz

Další informace o Ultimate:
www.cald.cz
sfc.animato.cz
Alternativní pravidla
OkounOkoun: Pro méně otrlé frisbee hráče je tu Ijáčkova varianta:
Kdokoliv může hráče, který právě drží disk, plácnout přes zadek. Pokud se tak stane, musí tento pak upustit disk a oběhnout nějaký předem určený objekt (třeba poblíž zaparkovaný prastarý volkswagen minibus z éry hippies).
Komentáře
Lapkuch: Opravdu dobrá hra, ale doporučuji přečíst si podrobnější pravidla: http://cs.wikipedia.org/wiki/Ultimate_Frisbee , disk se dá koupit za cca 300 Kč takže pokud plánujete hrát častěji, určitě koupi zvažte.
Tonda: Děti u mě v oddíle tu hru mají hodně rádi. Je dobré pořídit pořádný disk (nejlépe 175g) ať to létá. Zároveň si dávejte pozor na hlavy, občas to někoho sejme.
ZDENEK: TO JE VTIPNE:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::plamenomet:
Honza: Nej. hra co znám :) kam se hrabe fotbal...
Atsap: Super hra!!! Vždycky, když jsem ji hrála, tak bavila úplně všechny!:):):)
ND: Toto je the best game! chce to mít ale dobré fresbee(disk), aby to trochu létalo. Už se těším až si zas sněkým zahrau. :)