www.hranostaj.cz
Na hlasy zvířátek
62%13 hodnocení
Potřeby: Lístečky se zvířaty, šátky
Počet hráčů: od 4
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnostiNa ven
Charakter hry: Pro zasmání
Poslepu najdi svého zvířecího parťáka podle zvuku
Všem hráčům (nejlépe sudý počet) dáme vylosovat z klobouku jedno zvíře - zvířata si připravíme předem a napíšeme vždycky dva lístečky se stejným zvířetem. Pokud nehraje sudý počet nebo je-li více hráčů, zvířátka se budou skupinkovat po třech nebo po čtyřech.

Zvířata vybíráme podle toho, jaké vydávají zvuky: čím známější, tím lepší. Např.: slepice, prase, pes, kůň... - každý hráč si vybere pouze jeden papírek a potají se přečte zvíře. Pak se všem hráčům zaváží oči a na startovní povel začnou všichni hráči vydávat zvuk vylosovaného zvířete.

Úkolem každého z nich je najít hráče, který vydává sejný zvuk jako já :o)) akorát po startovním povelu začne takový zmatek všech zvířecích hlásků, že je to těžší než se na první pohled zdá :o))
Alternativní pravidla
Fafner: Docela zabavne muze byt i zadat tam zviratka jejichz zvuky nejsou nezname: napriklad kdyz se tam budou potkavat mravenecnici a blbouni nejapni :) Akorat pak je lepsi to udelat do vetsich tymu co se maji hledat.

Prave ve vetsich tymech je to dobry jako rozdelovacka.
Komentáře
Vlasycz: Hra se dá - logicky - velmi dobře použít k rozdělení do skupin na nějakou další hru. Obzvlášť pro menší děti to vypadá jako velmi opodstatněné rozdělení.