www.hranostaj.cz
Vynášení šátků
63%15 hodnocení
Potřeby: šátky, hodinky, popř. stopky
Počet hráčů: od 8 do 20
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na venDo terénu
Charakter hry: PohybováHoničkaBojovka
Bojovka dvou skupin o šátky ležící v území
Obdélníkové hřiště rozdělíme na dvě stejné části, viditelně! Hrát mohou jen 2 stejně početné skupinky. Každá skupinka má své území s tím, že jedna hranice území je společná s druhou skupinkou. každá skupinka si do území rozmístí tolik šátků, kolik má členů a všichni členové se postaví do svého území. Hra se hraje 10-15 min a úkolem každého družstva je hlídat si své šátky a při tom vynášet šátky z území druhé skupinky. Šátek se smí vynést jen tehdy pokud - hráč vnikne celý do území druhé skupinky a vezme šátek do ruky, pak s ním už může pokojně odejít a položit ho do vlastního území. Má to však jeden háček - protihráči ho mohou v jejich území (při kradení) plácnout. V tom okamžiku je hráč nefunkční a čapne si na místě, kde ho plácli tzn, v cizím území. Zachránit ho může jen jeho spoluhráč, který vnikne celý do cizího území a plácne ho. HRÁČ, KTERÝ JDE ZACHRAŇOVAT, ANI ZACHRÁNĚNÝ PAK NESMÍ VZÍT ŠÁTEK, ALE MUSÍ SE VRÁTIT DO SVÉHO ÚZEMÍ!!! Hra končí uplynutím časového limitu a vyhrává skupinka, která má co nejvíce šátků.
Alternativní pravidla
FieldMouse: nutnost osvobozování spoluhráči nedoporučuji - pokud se někomu stane, že je chycen hluboko v poli soupeře, může si taky třeba deset minut posedět.
anka: Hru hrajeme s drobnou změnou, že šátky jsou až za územím, tam je taky neutrální pole, takže útočník je pak vlastně obráncům za zády, dokud je u šátků je v bezpečí, loven může být, až se zase vrací s šátkem na své území.
KubaKuba: Je to vlastně stejná hra jako "Na Angličany a Skoty (Švédy)". Akorát hráči nechodí do vězení, ale po chycení zůstávají na místě.
Komentáře
anka: Hra je príma, neděste se negativního hodnocení, na táboře ji hrajem pokaždý a je to vždycky príma, jen chvilku trvá, než se děcka rozběhají