www.hranostaj.cz
Kdo to je?
81%24 hodnocení
Potřeby: deka
Počet hráčů: od 4 do 20
Věk hráčů: Mladší dětiStarší děti
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Do místnosti
Charakter hry: Pro zasmáníSeznamovací
aneb co nejrychleji poznej protihráče
Všechny hráče rozdělíme do dvou skupin. Je potřeba i dvou vedoucích, kteří budou držet napnutou deku asi ve výšce ramen. Každá skupinka si sedne na jednu stranu za deku tak, aby skupinky na sebe vůbec neviděly!!! tak a hra může začít... každá skupinka si v tichosti vybere jednoho hráče a dotyčný vybraný hráč si sedne těsně obličejem k dece. Princip je v tom, že až budou oba vybraní hráči na svých místech, vedoucí kteří drží deku ji pustí na zem a dotyční hráči se uvidí! Který hráč řekne dřív (zbývající členové skupinek nesmějí radit!) správné jméno toho druhého získává tím cenný bod pro svoji skupinku a vedoucí opět můžou zvednout deku a hra pokračuje, že si každá skupinka zvolí dalšího hráče. Které družstvo má víc bodů vyhrává :o))

Děcka si s oblibou ještě za dekou volí různé, skoro vždy velmi zjímavé polohy. Aby zmátly soupeře :o))) to všechno je povoleno, každopádně jim vždy musí být vidět do obličeje!!!!
Alternativní pravidla
Kačka: Speciální předměty jsou super :-) !A co neříkat označení předmětu, ale když dotyčný v ruce předmět drží, říká se jméno ne jeho, ale toho, který šel z jeho vlastního/soupeřova týmu v předchozím kole...
Lucka: Pokud jeden z hráčů drží v ruce předem určený nějaký speciální předmět, musí jeho protihráč místo hráčova jména říct název předmětu.
Předmět musí jít vidět a může mít i speciální označení:)
Např. Na začátku hry se dá do každé skupinky jeden tenisák. Bude se nazývat Kopretinka;) Když si ho hráč vezme s sebou dopředu, musí si jeho protihráč míčku po sundání deky všimnout a na místo správného jména (naprotisedícího) hráče zavolat "Kopretinka!":) ;)
Máklouš: A co to zkusit tak, že rozdělíme hráče do dvou družstev. Každé družstvo si vybere jednoho svého zástupce. Zástupce ze skupiny A se přilepí obličejem v dece a zástupce z družstva B Ho musí poznat po hmatu přes deku :break:
Tinti: Hrála jsem tu hru na táboře, ale to dítě které dříve řeklo jméno (jména) protihráče.:-D Tak se do své skupinky vrátil i tím dotyčným co byl pomalejší. Hru doporučuju.:-D
pitris: Hrál jsem s mládeží i dospělými. Pokud na to nepřišli sami, tak jsem po nějaké době"poradil jedné ze stran, ať si tam sednou dva nebo více lidí, ať nechají židli prázdnou...bylo krásné vidět, jak se tváří :o))).
Klárka: Jenže oni se pak hádali :kladivko: a to nedělá dobrotu:break:
KačerKačer: No mně přijde dobré, kdyby si do obličeje vidět nemohli, pomůže to zajímavým kreacím :):vanoce:
Komentáře
Maroš: dobra hra na skauting :D
Leňa: Hrajeme ji každý rok s děckama na táboře a vždycky je to sranda. Můžu jenom DOPORUČIT :)
Sakul: tuto hru som pred rokom hral na tabore a je celkom v pohode http://www.hranostaj.cz/imgs/smiley/s103.gif
Šašek: :-) :) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) :plamenomet: :jedi: :kulomet: :box: :neo: :asmd: :papa: :hophop: :pis: :srdce: :srdce: :cz: :slunicko:
plena: da se to hrat se svetluskama a je to fakt sranda
Pipa: Hráli jsme ji na adaptačním kurzu při seznamování s novou třídou.No byl to mazec :D.
anife: jj tu hru jsme hráli na táboře kde nás bylo 40a nikdo se tam s nikým neznal ...docela drsnýý.....
hanča: JJ bezva da se to hrat i s vlcatama a svetluskama!!:):
ruth: Skvělá hra, ráli jsme to potmě a shora je vedoucí osvětloval baterkou, takže hráči ještě byli oslepení světlem...
Cvrček: Vypadá to dost dobře, určitě to použijeme letos na táboře, konečně nějaká neznámá a zajímavá hra ! :o)
herka: zní to dost dobře asi to hned vyzkkoušíme na příští schůzce:tralala::10:
denčadenča: super hra....hrali sme to s druhym oddilem!!!
Vreča: vyskoušim to :jojo::cool: