www.hranostaj.cz
Kobylky
60%10 hodnocení
Počet hráčů: od 12
Věk hráčů: Dospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venNa hřiště
Charakter hry: PohybováPro zasmání
Trochu drsnější hra pro R+R
Začátek:
Hra je určena spíš pro starší hráče, protože je trochu drsnější. Hráči se rozdělí na dvě stejně silné poloviny. Tým, který si vylosoval útok vytvoří zástup na startovní čáře. Tým který brání poodejde asi o 15 metrů a vytvoří obranou formaci. První (většinou nejsilnější) hráč široce rozkročí nohy a hluboce se předkloní. Další hráč se postaví za něj, opět rozkročí nohy, předkloní se a rukama obejme prvního hráče kolem pasu. Hlavu dá mírně na stranu a skloní tak, aby nevyčnívala nad záda prvního hráče. Další hráč udělá to samé, ale hlavu schová na druhou stranu, atd. až je vytvořen had ze všech hráčů. Důležité je, aby nikomu nevyčnívala hlava nad úroveň plošiny zad ostatních.

První fáze:
Útočící družstvo si zatím domluví pořadí a když je had připraven, první útočící hráč ohlasí, že běží. Rozeběhne se k lidskému hadovi a snaží se doskočit co nejdál dopředu (s pomocí rukou se jako při přeskoku kozy odrazí od posledního obránce). Když přistane, posouvá se po zádech obránců co nejvíc dopředu, aby se na hada vešlo celé jeho družstvo. Potom vybíhá další hráč a opět skočí na hada. A tak dál, až do posledního hráče. Pokud se některý útočník dotkne země, bod získávají obránci. Pokud se na hada poskládá celé družstvo, hra pokračuje druhou fází.

Druhá fáze:
Při druhé fázi se celý had rozvlní a snaží se setřást útočníky. Pokud se někdo z útočníků dotkne země nebo úplně spadne, vítězí obránci. Pokud se rozpadne had, vítězí útočníci. V dalším kole se mění úlohy útočníků a obránců.
Komentáře
Martik: Já to znám jako Zeď ale zůčastnila jsem se asi jen jednou. Jsem drobnější postavy a nějak si na tohle nevěřím... :-)
Šle: U nás tomu taky říkáme kafe. A jedna slečna z toho má zpřetrhané vazy v koleni s dlouhodobými následky ... doporučuju zakázat hrát lidem kteří často přicházejí k úrazu, tohle je ukázková příležitost ...
tizi: taky znám jako KAFE a opravdu velmi oblíbená hra, poprvé když sme to hráli kdysi dávno na víkendovce se jednomu opravdu výbornému skokanovi podařilo celý náš had přeskočit, trošku si nabil, ale jinak byl oukej:-D
Lada: No, přijde mi to ještě drastičtější než kvítek..
Karabosch: Ano, ano. Prastará hra zvaná Kafe. Dodnes mi ulpělo v paměti, jak se celý had domluvil na vynikajícího skokana a na "teď" všichni ukročili doleva. Ten člověk se rozběhl ze všech sil a plavným dvoumetrovým skokem po hlavě přistál v rygolu po kolech od traktoru. Z těch brýlí, co měl původně na nose, měl prakticky ruličku. Kanadský žertík jak ze Saturnina!
Wodnice: U nás je to pro změnu známo jako Huntovačka.... Zatím bez vážnějších zranění, ale ono to taky jednou přijde ;-)
Mlok: My tomu říkáme Kafe a můžu jenom doporučit...u nás už je sice kvůli pár zranění oficiálně zakázaná, ale určitě nesmí chybět na žádném roverském setkání:)