www.hranostaj.cz
Stupido
61%12 hodnocení
Počet hráčů: od 2 do 10
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Nezávislé na prostředíNa cestuK ohni či posezení
Charakter hry: SlovníNa inteligenci / paměť
Slovní fotbal jen trochu jinak - s popisováním
Autor nebo zdroj: Můj oddíl
Hráč, který začíná, neřekne své slovo hned na rovinu jako třeba např.: Kamera, ale toto slovo si vybere v duchu a všem ostatním toto podstatné jméno popisuje, ale tak, aby neřekl přímo jeho název. V okamžiku, kdy jeden z ostatních (nemusí být na řadě) řekne stop, tak ten, co je na řadě, musí si vymyslet podstatné jméno, které bude začínat na poslední dvě písmena předchozího, a začne ho slovně popisovat. Tak dlouho se jede, dokud někdo neřekne stupido. Stupido se říká jen pokud máte podezdření, že to někdo pokazil, a pak se pozpátku zjištuje, jestli tomu je tak.
Ten, co to pokazí, tak získává postupně písmena ze slova stupido.

Menší ukázka:
Já jako první si myslím kameru a říkám že je to vec kterou používají filmaři, díky ní se můžeme dívat na televizi, musíme před použitím do toho strčit kazetu. Teď někdo řekne stop a ten druhý si myslí rakev. A zase ji popisuje.
Alternativní pravidla
Hejky: Hrajeme ještě jedno zlepšení, které nám umožňuje využít více slov a vyhnout se "smeči" (např. tank). Když navazujeme na předchozí slovo, můžeme říct "změna" nebo "výměna". "Změna" znamená, že se změní diakritika (á místo a, e místo ě atd.). "Výměna" znamená, že prohodíme ta dvě písmenka, kterými navazujeme (např. kn místo nk).
morf: my to cely nepopisujem, ale rekneme 1 nebo 2 slova:)
priklad:auto-dopravni prostedek
Komentáře
DP: :D my u toho chlastáme :D
Hejky: Na téhle hře je super, že se dá i blafovat a spoléhat na to, že na to slovo přijdu později, ačkoliv časem to někdo zkusí stopnout slovem "stupido" a pak se ukáže kdo z koho ;-)
dlouhatanska.potvora: My tomu říkáme zatajovanej slovní fotbal :) loni se mi to velmi osvědčilo na stopu do Slovinska:cool:
Kety: Je to fakt mazec... hráli jsme to poprvé ve čtvrté třídě a teď už nehrajeme jinou slovní kopanou... je to fakt supr hra... zkuste jí určo:)
Kikča: Je to fakt dobrá hra a čím dýl se hraje tím víc je to zamotaný a zajímavější:) :break: