www.hranostaj.cz
Mlátička
64%14 hodnocení
Potřeby: noviny
Počet hráčů: od 10
Věk hráčů: Mladší dětiStarší děti
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Do místnosti
Charakter hry: Pro zasmáníS násilnými prvkyNa inteligenci / paměťNa postřeh / šikovnostSeznamovací
Kdo včas neřekne jméno (nebo zvíře) někoho jiného, dostane po hlavě...
Příprava:
Hráči se posadí na do kruhu na židle a postupně si rozdají jména zvířat. Potom postupně ještě jednou zopakují, jaké mají zvíře, aby si všichni zapamatovali své zvíře a zvířata ostatních. Jeden hráč jde doprostřed a jeho židle je odstraněna a on do ruky dostává srolované noviny.

Hra:
Organizátor řekne nějaké zvíře, třeba lva. Hráč uprostřed (mlátička) musí lva plácnout novinami po hlavě, ale lev se může bránit tím, že řekne další zvíře, třeba páva. Pokud ho řekne včas (rána ještě nedopadla), musí mlátička plácnout páva atd. Pokud někdo nestihne včas říct další zvíře a je plácnutý mlátičkou, stává se z něj nová mlátička a původní mlátička si jde sednout na jeho místo. Ale předtím než dosedne, musí znovu odstartovat hru tím, že řekne nějaké zvíře. Pokud si sedne a nikoho neřekne, mlátička ho může plácnout. Role se také mění, pokud někdo řekne sám sebe nebo pokud řekne zvíře, které je zrovna mlátičkou.

Hra je určena hlavně pro děti a může také sloužit jako ledoborec a seznamovačka, pokud se místo zvířat použijí skutečná jména.
Alternativní pravidla
Krtek: Pokud jste na táboře (nebo jiné akci), kde se děti mezi sebou moc neznají, můžou tuto hru hrát pro zapamatování jmen. Dost se nám to osvědčilo.
Jo a jinak se tomu u nás říká "Ovoce".
Davix: Pokud mlátička flákně někoho neprávem (nezaznělo jeho zvíře, nebo včas stihl říci někoho jiného) tak neprávem uhozený vrátí ránu mlátičce (jak již bylo popsáno) a musí potupně a pokorně říci větu 'děkuji uctivě'. Docela slušně to rozvíří emoce ;)
Martin: doplněk k pravidlům: my to hrajem ještě s tím že když mlátička flákne někoho jinýho (flákne páva, který už řekl "vlk" :kladivko: )tak to mlátičce ten páv může oplatit páč neměl být fláknut páv ale vlk snad to chápete :papa: jo a taky je doporučuju si dávat "přezdívky" jako třeba JÁ, TY, ON, atd. a to je potom sranda ;-) :papa: jinak uplně super hra :cool:
Komentáře
Maroš: dobre fakt na skauting ako stvorené :) BODY: :10:
anonym: ano my ji také hrajeme jinak...my to hrajeme s ašimi jmény :srdce:
anonym: hustý%-)
denčadenča: dobra poznamka s tou pet flaskou...hlavne prazdna a mekka ...nemlatte nekoho plnou petflaskou to bya si bolelo:-D
Sil: Já znám tuhle hru pod názvem Večerníček- každý si určí jméno večerníčkovské postavy a pokud chcete, můžete si dát na hlavu papírovou čepici...
TomasusTomasus: Jako mláticí nástroj je taky dobrá PET lahev - měkká, !PRÁZDNÁ!.
M: Pokud se to hraje se jmeny, tak hrozi, ze ve skupine se nektere jmeno vyskytuje vicekrat a spatne se to pak rozlisuje. Ale se zviratky je to super hra. Obzvlaste sejdou li se skupinky zvirat jako napr: plch, plž a mlž nebo sova a vosa, či jiné dobře matoucí.
Fifi: Se ségrou se vždycky pořádně pomlátíme- proto ji hrajeme jen na Halloweena se jmény různých strašidel.