www.hranostaj.cz
Nálety
58%12 hodnocení
Počet hráčů: od 4 do 25
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na cestu
Charakter hry: PohybováNa postřeh / šikovnost
Vidím letadlo... jsou to nálety!!! Všichni schovat!
Nálety jsou hra určena k zábavě a oživení když jdeme někam dlouho. Zvolí se jeden, který bude vedoucí hry a který někdy kdykoliv nečekaně po cestě zakřičí najednou "nálety"! Zavře oči a začne odpočítávání (10s), mezitím se všichni ostatní musí schovat tak, aby nebyli vidět.

Když skončí odpočet, může vedoucí otevřít oči a musí hledat schované hráče. Nesmí však chodit, může dělat pouze úkroky, může skákat do vzduchu, skrčit se... ale nesmí z místa. Když někoho zahlédne řekne jeho jméno a hráč vypadává. Když už vedoucí nikoho nevidí zařve "konec náletů" a kdo ze zbývajících nenalezených hráčů se nejdříve dotkne vedoucího má bod. Kdo nasbírá třeba 5bodů může křičet "nálety" zase on... Další hru už se odpočítává o jednu sekundu méně a další zase o jednu méně...
Alternativní pravidla
zuzkáč: já ji znám pod názve Písk! nebo Medvěd a hrajem k ní ještě další rozšíření. Třeba písk strom!, každej se musí do limitu chytit určitého stromu, který se zavolá hned s písk. Takže např. Písk borovice!!!
Fráňa: Pokud je jakš takš sucho, ještě stojí za to "termiti"... Každý musí do limitu (podle zručnosti hráčů) vyzout botu a plácat s ní po zemi okolo sebe...
Skippy: My zase na výpravách křičíme ještě "Bomba!", všichni si musí lehnout na zem a zakrýt si hlavu a někdy křičíme "Štronzo!" (nevím, jaký to slovo má význam), to znamená, že všichni jakoby zmrznou na deset sekund, nikdo se po deset sekund nesmí ani hnout.
jmv: hrajeme to taky ale kromě náletů máme ještě "povodeň"-všichni do 10s musí vylézt metr nad zem(strom, plot, kámen... )
Komentáře
Kačka: No, my ještě přidáváme opici, každý se musí do časového limitu na něco pověsit...