www.hranostaj.cz
Na slony
62%13 hodnocení
Počet hráčů: od 2 do 15
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na sníh
Charakter hry: PohybováPro zasmání
Točení kolem vlastního chobotu a následující desorientace jako zdroj dokonalé zimní zábavy.
Hráči se postaví po dvojicích nebo trojicích na start (rovná čára ve sněhu) a na "Teď!!!" začnou rotovat kolem svého chobotu (jednou rukou se držíme za nos a druhou prostrčíme do vzniklého otvoru). Ze začátku udělají jen 5 otoček a vyběhnou k cíli (rovná čára ve sněhu na druhém konci území, tak 10 - 20m vzdálená od startu). Kdo doběhne první dostane bod a oklikou se vrací zpět ke startu. Cestu k cíli však komplikuje motající se hlava. Hráč, který upadne (do měkkého sněhu) musí udělat na místě ještě dalších pět otáček a hlava se mu začne motat ještě víc a do cíle dojde jen s velkými obtížemi, ale "publikum" takové jedince ocení nejvíc. V dalším kole na startu se přidá několik otáček navíc. Vyhrává hráč s největším počtem bodů, ale největší borec je stejně ten kdo se do cíle třeba ani nedoplazí.
Alternativní pravidla
Honzik: My tomu rikame blbarna, vetsinou 3 kolikky zatlucene v zemi, kolem kazdeho 10 otocek a pak shodit ci skopnout petku :-)
Lenka: My jsme museli obíhat kolem metrovýho klacku, potom jsme se museli rozběhnout a na jeden pokus kopnout do petflašky, což se skoro nikomu nepodařilo:D
janek: tohle jsme dělali jako jednu ze soutěžních disciplín, s tou změnou, že se soutěžící dotkne dlaždice na zemi a okolo té se potom točí... a otáčky byly podle věku... u těch starších i 20, ale spousta lidí spadla už třeba po 7... a jako třešničku na dortu měli odpálit míč do brány... ;)
Komentáře
Pája: Také lze se točit okolo jeden metr vysokého klacku zaraženého pevně v zemi, kterého se v předklonu dotýkáme čelem. Stačí pět otáček a nevíte kde jste.