www.hranostaj.cz
Lovci a Medvědi
78%23 hodnocení
Potřeby: Fixy
Počet hráčů: od 13 do 40
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venDo terénu
Charakter hry: PohybováHoničkaSportovní
Cílem hry je získat od medvědů co nejvíce životů.
Autor nebo zdroj: z tábora
Medvědi: 3 až 5 nejstarších kluků,
Lovci: děti
Každý lovec má jeden život. Medvědích životů je neomezeně. Lovec uloví medvěda jestliže se drží za ruku s jiným lovcem a dotknou se medvěda. Medvěd dá po ulovení každému lovci jednu značku fixou na předloktí. Medvěd uloví lovce, pokud jej chytí v okamžiku, kdy se nedrží za ruku s jiným lovcem. Lovec,který byl uloven (a ztratil tím život) musí bežet na předem určený bod na okraji ohraničeného území, kde mu vedoucí hry dá život nový. Hru vyhrává lovec s největším počtem medvědích životů.


Hra se dá hrát ještě takhle:
Medvědi: 3 až 5 nejstarších kluků,
Lovci: děti
Lovec uloví medvěda, jestliže se drží za ruku s jiným lovcem a dotknou se medvěda. Medvěd tímto skončil.
Medvěd uloví lovce, pokud jej chytí v okamžiku, kdy se nedrží za ruku s jiným lovcem.Lovec,který byl uloven (a ztratil tím život) musí bežet na předem určený bod na okraji ohraničeného území, kde mu vedoucí hry dá život nový.
Hra skončí až zemřou všichni medvědi.
Alternativní pravidla
Ája: Ahoj! my jsme podobnou hru hráli s klukama na táboře, ale bylo tam dost úprav.
1) Medvědů bude 8-12 (je to hodně variabilní)
2) Každému medvědovi se dá cca 20 papírků, na kterých je napsáno jeho jméno. To jméno se odvíjí od jeho charakteru. To znamená, že každý medvěd bude mít tech asi 20 stejných lístečků se svým jménem (muže být přidán i obrázek).
Jména, body a charakter medvědů: 1. Zmatený medvěd 1bod (zastupuje všechny charaktery medvědů tzv. může být rychlý, pomalý, zuřivý, skrytý,..)) 2. skrytý medvěd 2body (obvykle se schovává na stromech nebo na krajích území, kde ho moc lidí nenajde 3. zuřivý medvěd 3body (tohoto medvěda nestačí jenom chytit, ale lovec ho musí shodit na záda, nebo alespoň posadit na kolena) 4. líný medvěd 1 bod (ten chodí pomalu a dá se lehce chytit) 5. rychlý medvěd 3body (měl by to být stoprocentně kluk, který má vysokou fyzičku, protože musí ze všech běhat nejrychleji)
3) Ve hře jsou pochopitelně lovci (děti, či zbylí instruktoři). Ti mají za úkol pochytat co nejvíce medvědů a nasbírat za to co nejvíce bodu. Toho dosáhnou tak, že když nějakého medvěda chytnou, tak ten jim musí odevzdat lísteček se svým jménem a počtem bodů. Tudíž se nepočítá počet lístečků, ale počet bodů na nich.
4) Poslední postavou ve hře jsou ochránáři, kteří jsou většinou obvázáni barevnými fáborkami. Ti mají za úkol chytat lovce. Když se tak stane lovec mu musí odevzdat jakýkoli ze svých lístečků.
5) Posledním důležitým bodem je, že lovci nesmějí chytat medvěda, který nebručí. Medvědi totiž běhají neustále, takže když je někdo chytí můžou přestat na nějakou chvíli bručet, odpočinout si a odejít na nějaké nové místo. V tuto chvíli je lovci chytat nesmí.
6) Hra je celkově asi na hodinu. Vítězí lovec, který má nejvíce bodů

My na táboře máme tak odvážné lidi, že medvědi skáčou do bazénu, běhají přes potoky a lovci se za nimi oddaně vrhají :)
:hura:
Komentáře
Kometak: Je to dobré, ale víc se mi líbí verze Áji :)
Vojta: Dal bych tam třeba to, že by jednou za nějaký čas (např. 5 nebo 10 minut) vedoucí hry tleskl, a všichni lovci by si museli vyměnit partnera. V tu dobu by měli medvědi možnost lovce chytnout a vzít jim život. Nebo pokud by byl lichý počet lovců, tak by to bylo taky zajímavé, protože by ten jeden lovec byl neustále chytán, ale zase by ho ti ostatní mohli chránit (nebo taky nemuseli) atd. - už by tam byla i jakási strategie. :)
Pišta: Je to dobrá hra. My sme to hrali tak, že keď sa držia dva medvede za ruku treba už 4 lovcou a tak ďalej.
Kik: Souhlasím s Michalem, nemá to smysl..
Michal: Tak jak to je takhle podany, tak lovci akorat vytvorej dvojice a muzou prohanet ne? Nechtelo by to nejaky pravidlo aby se museli cas od casu prohazet?