www.hranostaj.cz
Nekonečný příběh
61%9 hodnocení
Potřeby: Zpěvník, kytara
Počet hráčů: od 2 do 100
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnostiNa cestuK ohni či posezení
Charakter hry: Pro zasmáníDivadelní / dramatická
čím více písniček znáte tím nekonečnější a rozmanitější Váš příběh bude :)
Autor nebo zdroj: Rádio Beat!
Sám podtitul v podstatě vystihuje princip hry. Sedíte s dětmi u táboráku a jen obyčejné brnkání do strun a omílání starých songů Vás nebaví? Sestavte si s dětmi vlastní příběh!

Začíná se tak, někdo, třeba ten kdo hraje na kytaru, vymyslí začátek příběhu a zahraje k tomu odpovídající píseň. Důležité je, že motiv toho příběhu nebo postava, tedy to co je v dané části příběhu důležité musí být obsahem názvu písně, která se bude hrát.

Příklad, začínám příběh tři čuníci šli do světa (zahraji Tři čuníky od Nohavici), pak přidám, že ti čuníci potkali činčilu, co šla do Čile a šli s ní (zahraju Činčilu od Totálního nasazení) nebo jí po cestě přemluví aby šli do San Francisca (zahraju San Francisco od Scotta McKenzieho) atd...

Příběh se vyvíjí podle fantazie zúčastněných, hlavní hrdinové přicházejí a odcházejí, jak si jej uděláte záleží na tom kolik znáte písní (i s přesným názvem) Pokud nevíte akordy na kytaru, tak si tu píseň prostě zazpívejte jen tak vokálně anebo nechte toho, kdo chce příběh posunout, ať si ji zazpívá :)