www.hranostaj.cz
Rekvitzity
76%7 hodnocení
Potřeby: Co kdo přinese
Počet hráčů: od 5 do 100
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnostiNa ven
Charakter hry: Pro zasmáníNa inteligenci / paměťDivadelní / dramatická
S předměty které máš k dispozici předveď scénku
Autor nebo zdroj: Dlouhá chvíle :)
Hra se dá hrát v přírodě i v místnosti, když venku leje jak z konve. Hru je lepší hrát na oddíly. Na začátku řeknete každému, ať si připraví (přinese) jednu věc, něco, cokoliv, je úplně jedno co, ale něco. A pokud možno každý z odd. ať má něco jiného. Teprve poté co budou všichni připraveni se svými věcmi, sdělíte následující pravidla.

Vybraní jedinci z každého odd. budou postupně předvádět scénky za použití rekvizit, které si daný odd. přinesl. Scénky mohou být rozdělené do kategorií a podle toho budou odd. hádat o co se jedná (název předváděné pohádky, filmu, běžné denní činnosti atd.). Body se připisují celým oddílům za uhádnutí scénky. Hádá i odd., jehož členové zrovna předvádějí. Předvádějící budou mít vždy čas si scénku rozmyslet a vybrat si rekvizity. Každý předvádějící může mít pouze jednu rekvizitu a během scénky si jí nesmí vyměnit. Půjčování mezi aktéry je povoleno. Doba na předvedení scénky je 1 minuta.

Na závěr jsme si to zkusili i my vedoucí, ale v trochu těžší verzi. Nejprve jsme si vybrali rekvizity a pak nám byla přidělena scénka. Nevěřili byste, k čemu všemu se dá obyčejná lžíce použít :)