www.hranostaj.cz
Outdoor scrabble
58%14 hodnocení
Potřeby: flipchar nebo tabule, fixy nebo křída, papírky s písmeny
Počet hráčů: od 10 do 100
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 111 minut
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Na venDo terénuDo tmy
Charakter hry: PohybováSlovníChodička / strategickáNa inteligenci / paměťNa postřeh / šikovnost
Přenesení klasické hry Scrabble s písmeny do terénu.... Velice zábavná a prima seznamovací hra.
Všechny rozdělíš do skupin, v terénu rozmístíš hromádky s písmeny (stejné jako v klasické hře Scrabble vč. bodových hodnot - dá se násobit sada - např. tuším, že jsme smíchali tři sady), které budou zakresleny na mapě vedle tabule nebo flipu. Na něm bude mřížka podobná klasické hrací desce (tzn. zdvojená, ztrojená hodnota slova etc.). Hráči smí kartičky nosit jen po jednom. Jeden instruktor musí stát u tabule, uznávat a následně zapisovat slova se kterými skupiny přijdou. Tato hra získává na zajímavosti v noci, kdy se na stanoviště ještě umístí svíčky. Pravidla tvorby slov jsou klasická (tzn. že by to měla být podst. jm., 1. p., singularu, ale dle úrovně hráčů se s tím dá hýbat). Pokud se hra již \"sekne\", je možné povolit druhy slov, nebo povolit change mezi skupinami.

Pozn.: Když je skupina šikovná, nechá si jednoho člověka u flipu a ten pak rozesílá své mravenečky pro jednotlivá písmena, dle aktuální situace, jednou za čas se vymění.
Komentáře
Bruce: Chteěl bych se zeptat jen jestli maj skupiny taky nějaký časový limit na to aby umístily slovo do mřížky nebo to je tak ,že každá skupina hraje kdy chce a klikrát za sebou chtěj bez časovýho limitu nebo střídání skupin?
Pamatuju si že jsme to hráli na seznamováku v 6.třídě ale to je asi tak vše .
Předem díky za infa kdyžtak pište i na facebook Jan Bruce Pála .
Káďa: Jo, je to fakt zábava. Hráli jsme to na seznamováku v prváku, ale věřím, že to bude bavit i mladší (nebo i klidně starší) lidi.