www.hranostaj.cz
BANG! v ulicích
78%16 hodnocení
Potřeby: Papírky s hodnostmi, dolary, tajné dokumenty, karty BANG a VEDLE (vše viz. pravidla), mapa herního území, několik složek
Počet hráčů: od 9
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 111 minut
Náročnost přípravy: Náročná
Prostředí: Na ven
Charakter hry: PohybováHoničkaBojovkaChodička / strategická
Karetní klasika tak, jak ji neznáte
Hru Bang! jistě znáte. Toto je hra do města na její motivy.
PŘÍPRAVA:
Pro každý tým nachystáme asi 100 lístečků: 10 s písmenem Š, po dvaceti s písmeny B, V a O a 30 s písmenem C. Píšeme vždy fixou v barvě týmu. Dále pro každou skupinu vyrobíme 5 papírků s nápisem TOP SECRET (opět jejich barvou) a vyrobíme dolary: za každý dokument 10 dolarů v pětidolarovkách + 10 dolarů za každý tým. Dále budem potřebovat asi 5 papírků s nápisem BANG! a 5 s nápisem VEDLE!. Na mapě vyznačíme každému týmu jednu ulici + území zvěda (doporučuji náměstí). Vše rozdělíme do složek (dolary a karty BANG! a VEDLE! mohou být v jedné složce)

PRAVIDLA:
Území:
Každému týmu dáme složku s jejich dokumenty a ukážem jim na mapě jejich ulici. Tam si umístí složku s dokumenty tak, aby šla vidět (nesmí ji schovávat). Kolem složky je chráněné území 2 m, kde nesmí dojít k souboji (viz. níže).
Hodnosti:
Ve hře BANG! jsou hodnosti šerif, vice, bandita a odpadlík. Nám přibyl ještě civilista. Papírky s písmeny označují tyto hodnosti.
Souboje:
Na začátku si každý u zvěda (tj. jeden organizátor) vylosuje jeden lísteček s hodností ve své barvě. Když se setkají dva lidé ze soupeřních týmů a jeden druhého chytí, začíná souboj: oba si ukáží lístečky a ten, kdo je výš, vyhrál.
ŠERIF zabije vice, banditu a civilistu.
VICE zabije banditu a civilistu a odpadlíka.
BANDITA zabije civilistu a odpadlíka.
CIVILISTA zabije odpadlíka.
ODPADLÍK zabije šerifa.
Pokud se potkají dva se stejnou hodností, umírají oba.
Vítěz vezme poraženému lísteček a poražený musí za zvědem pro nový. Zvěd se pohybuje ve svém území (po náměstí).
Pokud zabitý nese dokumenty či peníze, může si je nechat.
Dokumenty:
Cílem hry je získat co nejvíc dolarů. Ty získáte tak, že zvědovi prodáte tajné dokumenty protivníků - jejich hodnota je 10 dolarů. Má to ale háček: zvěd obchoduje jenom s šerifem, takže pokud se vám podaří ukrást něčí dokumenty, musíte je předat šerifovi - pokud nějakého zrovna máte - a ten je prodá zvědovi. Získané peníze dáte do své složky. Ale pozor, i dolary vám soupeři mohou ukrást. Naráz můžete ukrást pouze jeden dokument nebo jednu bankovku.
Bonusové karty:
Co by to bylo za BANG! bez karet BANG! a VEDLE!? Tyto karty je možné koupit u zvěda za 5 dolarů. S kartou BANG! porazíte kohokoliv (např. civilista porazí i šerifa), pokud u sebe ovšem daný nemá kartu VEDLE!. Obě tyto karty jsou použitelné pouze jednou, po jejich použití je musíte roztrhnout. K dispozici je jich ovšem jen málo, takže s jejich nákupem musíte pospíšit, aby je někdo nevykoupil. Nejsou ale levné, takže je na taktice týmu, zda do nich investuje.
Závěr hry:
Po skončení se všichni sejdou a týmy mají poslední šanci získat pár dolarů. Každý tým - aniž by o tom předem věděl - musí vymyslet nějakou otázku o své ulici (např. barva domu, počet pouličních lamp, počet popelnic... záleží na jejich všímavosti). Pokoud někdo z jiného týmu zná odpověď na tuto otázku, dostane za ni od zvěda 10 dolarů (jsou to pro něj přínosné informace).
Vítězem se stává tým s nejvíce dolary. Je dobré na konci udělat malý "obchod", kdy si týmy budou za své dolary moct koupit odměnu :)

Tahle hra měla docela úpěch, tak snad se vám bude hodit. Jenom je dobré nechat na ni dost času - klidně i přes hodinu. Ozvláštníte ji tím, že se zvěd bude různě schovávat a utíkat. Povolte také obchodování mezi týmy: někdo třeba uzavře spojenectví, nebo třeba soupeřům prodá své dokumenty, nebo je vymění za jejich dokumenty... záleží na nápadech hráčů, hru to může o dost zlepšit.
Komentáře
Bohouš: Věcná: když někdo získá v souboji charakter toho, kdo prohrál, může vyžívat oba dva tak, jak se mu to bude zrovna hodit v duelu následujícím?
Eliška: Hra byla super, takže velmi děkuji. Jen poznámka, že pokud bych hru připravovala příště, tak bych dala víc papírků "dokumenty" a ohraničila hrací prostor fáborky.
job: Cílem hry je získat co nejvíc dolarů. Ty získáte tak, že zvědovi prodáte tajné dokumenty protivníků - jejich hodnota je 10 dolarů. Má to ale háček: zvěd obchoduje jenom s šerifem, takže pokud se vám podaří ukrást něčí dokumenty, musíte je předat šerifovi - pokud nějakého zrovna máte - a ten je prodá zvědovi. Získané peníze dáte do své složky. Ale pozor, i dolary vám soupeři mohou ukrást. Naráz můžete ukrást pouze jeden dokument nebo jednu bankovku. The best las vegas defense attorneys
Ijáček: Máša: Doporočuji spíš časový limit, jinak je délka absolutně neodhadnutelná.
Máša: vypadá to bezvadně, chtěla bych to zkusit, jak takovou hru ukončit? Až dojdou životy? Nebo dát časový limit?
Monča: :10: .. Naprosto fenomenální.. Vysvětlit pravidla skupině dospělých lidí bylo sice složité, ale vy výsledku byla hra nezapomenutelná!!!! :cool:
Někdo: :10:
Adelajda: Vyzkouším!
TRPJAJZLIK: WEVO,vypadá to jako dost dobrá hra tak proč si ji někdy nezahrajem ve skautu?
pozn.od Ijáčka je všechno dobrý:srdce::cz::break::jupi::iq::jojo::cz::pivko::pivko::pivko::pivko::pivko::pivko: