www.hranostaj.cz
Kanály
60%10 hodnocení
Potřeby: dostatečný počet archů balicího papíru a barevných kříd, fixy (nebo drobné předměty, které budou znázorňovat životy)
Počet hráčů: od 3 do 50
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 111 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na venDo terénu
Charakter hry: PohybováHoničkaChodička / strategická
Co si takhle obkreslit pár kanálů?
Autor nebo zdroj: moje a sestřiná paměť
Hra je vhodná do úzkých uliček, kde nejezdí moc aut. Cílem hry je obkreslit (ofrotovat) co nejvíce druhů poklopů od kanálů.


Rozdělíme hráče do skupinek tak po třech a vypustíme do města (spíše menšího území). Každé dáme arch balicího papíru a dostatek barevných kříd. Můžeme skupiny barevně odlišit. Nezapomeneme zdůraznit čas návratu a základní pravidla bezpečnosti ve městě.
Způsob obkreslování kanálů (tzv. frotování): Přiložíme baličák na kanál a překreslíme křídou. Vystouplé části se obkreslí výrazněji a prohloubené naopak.


Aby to bylo trochu složitější, můžete přidat pravidlo s životy. Je však nutné mít k dispozici chytače a jednoho léčitele (např.: starší členy oddílu). Hra se pak stává zajímavější a napínavější.
Každému hráči před začátkem hry nakreslíte fixou na ruku tři čárky, které znázorňují životy. (Můžeme použít drobné předměty, kamínky, žaludy, ořechy…).Během hry se v území pohybují chytači, kteří logicky honí hráče a pokud někoho chytnou, přeškrtnou mu život. Hráč, který je bez života, se musí vrátit k léčiteli. Ten jim udělí další životy.
Alternativní pravidla
Mechulinka: My sme to hráli s SPZkama na autech:o) Pak to ale nechce centrum Prahy;o)
Komentáře
Moe´s alias zuzka r.: vojto fakt nemusíš dělat že kádu neznáš ............,Ptám se autora, autorky....... zuzka r
Vojta: To je vcelku povedený námět na hru! Ptám se autora, autorky a její paměti, zda i další skvělé hry zná?? Snad!