www.hranostaj.cz
Závod formule 1
81%18 hodnocení
Potřeby: Každý tým zhruba 5 párů bot(nejlépe různé druhy), dostatek tekutin
Počet hráčů: od 12 do 40
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venNa hřištěNa cestu
Charakter hry: PohybováPro zasmáníHoničkaSportovníTáborový den / hra na pozadí
Klasický běžecký závod, při kterém se mění pneumatiky (boty), jezdí se do depa a ještě si přitom zažijete spoustu legrace :-)
Tuto hru je v hodné hrát s více věkovými kategoriemi na jednou, je pak docela sranda, když malá světluška běží trasu s velkými holinami :-) Hru jsme hráli na táboře.
Hru uvedeme do napjaté atmosféry závodu formulí, vhodné zvolit nějakou hudbu. Děti rozdělíme do týmů, zhruba po šesti. V rámci týmu mají za úkol sehnat si pět párů bot, tak aby se vešli do nich všichni. Poté může závod začít. Cílem je, aby každý oběhl okruh (my ho měli docela velký) a to pokaždé v jiných botách. Toto pravidlo se dá upravit, aby musel například každý běžet dva okruhy. Výměna bot je tedy výměna pneumatik. Pokud někdo na trase upadne, musí přijet sanitka. Sanitku tvoří dva členové týmu, kteří se po směru závodu rozběhnou, vezmou do stoličky raněného a odvezou ho do depa. Uběhlé kolo účastníka se nepočítá a v tu chvíli nemůže nikdo závodit. Do závodu zasahuje též osud (někdo z vedoucích). Pokud se osud dotkne závodníka, nastanou stejné následky jako při pádu. V průběhu se také může vyhlásit doplnění benzínu, kdy tým musí naráz vypít určité množství tekutin, aby mohl pokračovat.
Hráli jsme to i s malými světluškami a okruhy jsme běhali dvakrát a mohu vám říct, že to bylo celkem náročné, ale hru jsme si všichni moc užili.
Alternativní pravidla
Filip Spasiuk: Stačí oběhnout 2x
Komentáře
Filip Spasiuk: Ohromná zábava
St Z eFTéKá: My to hráli 4 závodníci ve stáji, každý ze stáje běžel trať ve svých botách, oběhl trať jednou zamířil do stáje, kde museli 2 členové (závodníci) stáje běžce (nesměl jim pomáhat, jen zdvihnout a položit nohu) vyzout, botu zdvihnout - ukázat, že je vyzutá, znovu obou (výměna pneumatik) a během pobytu ve stáji musel vypít hrnek vlažného čaje, který mu přidržoval další člen, po splnění těchto věcí pokračoval druhým kolem a předal štafetu dalšímu běžci.
Trudi: Každé dítě musí oběhnout okruh pokaždé v jiných botách - takže 5x, nebo se děti střídají a nesmějí se opakovat boty?
fantomas: Hru jsme hráli a žádný úraz nebyl :) malé děti ve velkých botách většinou neběhají, jsou rádi, že jdou :) a padají do trávy do měkkého :)
kopi: hrali sme to na plaži na piesku super vec :-)
kiwik: a jak jste na tom s úrazy? :) vypadá výborně, jen mám strach o ty drobky v megabotách, ale na trávě padají do měkkého,že :-)
Miky: Docela dobrá hra, vyzkoušíme!:idea: