www.hranostaj.cz
Tři barvy
69%6 hodnocení
Potřeby: Tři klubíčka pentlí, každé jiné barvy, dvě dobře uchopitelné věci (např. čepice)
Počet hráčů: od 10 do 10000000
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Na ven
Charakter hry: PohybováHoničkaNa postřeh / šikovnost
Hráči se rozdělí na dvě skupiny a rozdají se jim porůznu kousky pentlí...
...které si hráči přivážou na zápěstí, nebo tak, aby byly dobře vidět. Tři barvy pentlí by měly být kontrastní (Např. červená, modrá, žlutá) a rozdají se tak, aby každé družstvo mělo přibližně stejně červených, stejně modrých atd.
Určí se hrací pole velké minimálně 20 metrů a rozdělí se na dvě půlky (udělá se tam dělící čára třeba z klacků) a každé družstvo si odkrokuje stejnou vzdálenost od čáry a tam položí dobře uchopitelný předmět (to je vlajka, příprava je v podstatě stejná jako na Vlajkovanou). A hra může začít.
Družstva se snaží získat vlajku protivníka a odnést ji na svoji půlku hřiště. Ale je to trochu složitější, protože na rozdíl od vlajkované mnohdy nemůže člověk chytit protivníka, který je na jejich části hřiště, to záleží pouze na barvách, protože:
červená žere modrou, modrá žere žlutou a žlutá žere zase červenou. Takže někdy je to tak, že i když je člověk na své půlce hřiště, musí utíkat před vetřelci. Pokud třeba žlutá chytí červenou, červená jde mimo hru a čeká někde tři minuty, potom se může vrátit do hry. Družstvo, které získalo vlajku protivníků, vyhrává.
Je to hodně sranda, protože někdy třeba stádo modrých velikánů utíká před malinkým červenáčkem :-)
Komentáře
Klára K.: Marťa:
No, tak chytat se nemusí, když jsou spolu ve stejném týmu, proč by to dělali?
Marťa: Ahoj, mohla bych se zeptat? Když jsou rozdělení na dvě skupiny, tak se v té své skupině také navzájem chytají? Protože jestli rozdám do každé skupiny od každé barvy něco, tak se přece musí i v té své skupině navzájem chytat, ikdyž jsou spolu?