www.hranostaj.cz
Na Kevina
74%12 hodnocení
Potřeby: Vlastní ruce, dobré hlasivky, a někdy i špunty do uší, když děcka moc řvou ;-)
Počet hráčů: od 8 do 100
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Nezávislé na prostředíDo místnostiNa venNa hřištěK ohni či posezení
Charakter hry: Pro zasmání
Jistě všichni známe film našeho mládí "Sám doma"... A určitě si všichni pamatujeme scénu, jak je Kevin sám doma po odletu rodičů na dovolenou.. Kevin je v koupelně a dá si na obličej vodu po holení :-)
Hráči se postaví do kruhu. Všichni se koukají do země a jeden člověk vždycky říká: "Tři, dva, jedna teď" na teď všichni hráči zvednou hlavu a na někoho se podívají. Když se střetnou dva lidi pohledem z očí do očí tak zařvou "a aaa a" jako v tom filmu :-) A popácají se rukama po tvářích, jako Kevin, a vypadávají a ve hře se pokračuje bez nich. :-) A poté se to opakuje do té doby, než zbyde jeden nebo dva hráči :-) Hráli jsme to na mnoho akcích a i s našimi světluškami a moc je to bavilo, ale baví to i skauty a skautky a dokonce i rovery a rangers ;-) :-)
Alternativní pravidla
Lily1414: Ja to znam pod nazvem Kde je Pepa? Po teto otazce to probiha stejne. Je dobry lichy pocet hracu-posledni co zbyde je Pepa :-P
Marky: hrajeme to podobně, akorát že z těch dvou vypadává jen ten, kdo zakřičí později
Komentáře
Pipi: My jsme to hrály vždycky trošičku jinak- obvzláště když jste třeba na nádraží:
Tichá verze Kevina:
stoupneme si všichni do kroužku a říkáme kde ten Kevin asi je. Na je se musí každý zadívat někomu do očí. Když se dva dívají na sebe tak vypadávají :) je to tišší verze... :) kdyby vás omrzelo řvaní děcek :D
Maris: Hra se dá hrát na spoustu alternativních témat. Poté jak se dva v kruhu střetnou pohledama, tak oba zařvou a vypadnou z kruhu ven a nehrají dál. Ostatní hrají další kolo a tenhle koloběh se hraje tak dlouho, dokud nejsou v kole poslední dva.
kolna: :):mnam::srdce:
LucíšLucíš: Omlouvám se za neupřesnění pravidel.. Už by to mělo být srozumitelné ;)
Jwenda: A potom, co dva zařvou, tak hra končí? A vypadává někdo?