www.hranostaj.cz
Obrův prsten
74%12 hodnocení
Potřeby: kůl v zemi (rozměry viz pravidla), kruh, který lze na kůl navléknout (například pneumatika, záchranný kruh)
Počet hráčů: od 4 do 10
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venNa hřiště
Charakter hry: PohybováPro zasmáníChodička / strategickáMorální / sociální
Hříčka na týmovou spolupráci s vtipnou legendou, spíše pro menší počet hráčů
Jako legenda slouží scéna z Cimrmanovy pohádky Dlouhý, široký a krátkozraký. Úkol dětí je na první pohled prostý - sundat prsten z obrova prstu pomocí týmové spolupráce. Kůl (prst) by měl být přibližně dvakrát až třikrát vyšší, než nejvyšší člen týmu. Předtím samozřejmě vedení umístí prsten na kůl. Jako prsten se nám osvědčila stará pneumatika. Je asi zřejmé, že ať použijete jakýkoli předmět, musí se vejít na kůl tak že navlečený leží na zemi.
Postupně můžete zvyšovat obtížnost tím, že snižujete počet dětí v týmu.
Alternativní pravidla
Michal: Se staršíma tuto hru hrajeme, tak že musí navléct prsten na kul, který ale není zatlučený v zemi, musí si ho sami ještě držet a u toho navlékat.
David: Hru jsem hrál tak, že se do země zatloukla tyč vysoká cca 4m a na ni jsme museli navlíknout pneumatiku, celou tu dobu však pneumatiku musel někdo držet (tzn, že se nesmí házet). Je to velká sranda a zjistíte při tom, že stavět pyramidu z lidí neni až tak jednoduchá věc ;) Doporučuju všem.....
Komentáře
Pišta: Že kôl upevníš v zemi a nastokneš naň pneumatiku, alebo niečo iné. Decká ju majú vytiahnuť. Mne sa to páči super nápad. Dá sa to sťažiť ešte tak, že okolo kola spraváte kruh, do ktorého sa nemôže vstúpiť. Je to skôr pre starších skautov a roverov, ale super na týmovú spoluprácu a rozmýšlanie ako na to, keď je kôl vysoký.
Cvrkot: Trochu jsem tuto hru nepochopil. Co tím básník myslel.Ale zní to dobře. Asi domyslím pravidla a hru zahrajeme..