www.hranostaj.cz
Převozník
75%16 hodnocení
Potřeby: kartičky
Počet hráčů: od 10 do 100
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 111 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na venDo terénuNa hřištěNa sníhDo tmy
Charakter hry: PohybováSlovníHoničkaSportovníBojovkaChodička / strategickáZážitková / inscenační
Hra na tábor či chatu...
Hráče rozdělíme do několika skupin. Tyto skupiny představují jakési ilegální organizace, které tajně převáží lidi přes hranice. Každá skupina vybere ze svých hráčů jednoho (nebo více-dle počtu hráčů) celníka (musí být označen šátkem).

Každá skupina si vytvoří základnu (např. kruh ohraničený toaletním papírem), kam nemohou vstupovat cizí celníci. Jednotlivé základny by měly být jen několik metrů od sebe. Ve vzdálenosti cca 300 metrů od základen se vytvoří cíl (cizí země)- do tohoto místa opět nesmí celníci (cíl může být zase kruh z toaletního papíru).

Skupina má za úkol dostat do cíle co největší počet \\\"uprchlíků\\\". Uprchlíky symbolizují kartičky. Převozník (hráč) může nést jen jednu kartičku (pokud hrajete bez rozšíření). Každý tým na základně má:

neomezený počet kartiček s 1 uprchlíkem
20 kartiček s 2 uprchlíky (na kartičce je napsáno číslo 2)
10 k. s 4 uprchlíky (na kartičce je napsáno číslo 4)
5 k. s 8 uprchlíky
2 k. s 15 uprchlíky

Hráč se snaží přenést kartičku ze základny do cíle. Je-li hráč chycen celníkem (celník ho plácne), musí mu kartičku odevzdat. Celník chytá jen hráče z cizích skupin a \"ulovené\" kartičky dodává na svou základnu, kde je mohou jeho spoluhráči dále \"pašovat\".
Vítězí ta skupina, která má na konci hry v cíli nejvíce uprchlíků.

Hra je omezena časem (1,5-2 hodiny).ROZŠÍŘENÍ:
Doporučuji hrát se speciálními kartami tzv. Násobek:
Každá skupinka dostane:

10 kartiček s 2 násobkem (na kartičce je napsáno: 2 násobek)
5 kartiček s 3 násobkem

Hráč tedy může nést jednu kartičku s uprchlíkem a jednu kartičku s násobkem(nikdy nemůže nést více než dvě karty). Podaří-li se mu takto dojít do cíle, počet osob se zdvoj nebo ztroj násobí. Tzn. že mohu do cíle donést max. 45 osob (kartička 15 uprchlíků + kartička 3násobek). Je-li chycen celníkem, odevzdává obě dvě karty (cizí skupinka je opět může libovolně použít).
POZOR: v cíli musí být jasné, který násobek byl přinesen s kterou kartičkou uprchlíků- proto doporučuji, aby v případě, že hráč donese do cíle dvě karty, zabalil jednu do druhé.Je velmi důležité, kde a kdy budete hru hrát. Hra bude mít jiný náboj ve dne na louce a úplně jinak bude vypadat v noci v lese.
My jsme hru hráli v noci, v nízkém smrkovém porostu a děcka \"pašovala\" do prudkého kopce (baterky byly samozřejmě zakázány). V realitě všichni nahoru chodili po čtyřech a dolů klouzali po zadku. (v tom kopci se po dvou šlo blbě i za dne) My jsme neměli žádné vážné zranění, ale jestli se vy rozhodnete pro podobný terén, lékárničku určitě nezapomeňte v táboře.....
Komentáře
:idea:: ooooooooooo uuuuuuuuuuuuu jéééééééééé:tralala::rpg::kulomet::slunicko::plamenomet::amen::motorovka::hudba:
Brouk: Momentálně aktuální hra...
Matěj: Tato hra jde přepracovat v hodně kratší...Jinak určitě super a na schůzce vyzkouším
Sára: Zní to jako super hra, letos určitě vyzkoušíme. Chci se jen zeptat, na kolik hráčů v jedné skupince zhruba připadá jeden celník. Když budu mít cca 6 skupinek po 8-9 hráčích stačí mi jeden celník z každé skupinky, či raději víc? :)) Je mi jasný, že nejlepší to je za hry případně upravit, ale zajímá mě jaké jsou zkušenosti. Díky
Pytel: Nenávidím toho, kdo si o přípravě téhle hry myslí, že je snadná. Ty kartičky jsem stříhal několik hodin :box: , ale stálo to za to :hophop:
watoknapa: super hra ... už jsme ji hráli několikrát, pokaždé malinko změním pravidla podle možností ... hlavně podle počtu hráčů