www.hranostaj.cz
Copak bych Vám lhal?
44%3 hodnocení
Potřeby: tužka a papír
Počet hráčů: od 5 do 20
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Do místnosti
Charakter hry: Pro zasmáníSlovníDivadelní / dramatická
Příběhy pravdivé a vymyšlené
Autor nebo zdroj: Pořad ČT
Soutěží spolu dvě družstva, která si na střídačku vyprávějí kratičké příběhy, události a zkazky. Ty se buďto skutečně vypravěčům přihodily, nebo jsou úplně vymyšlené.

Před započetím hry sepíše každá skupina 3 až 5 názvů příběhů (počet příběhů musí být u obou družstev stejný), o nichž budou jednotliví vypravěči mluvit, a předají seznamy režisérovi, jenž bude na celou soutěž dohlížet a řídit ji.
U každého příběhu také uvedou, zdali se jedná o příběh pravdivý nebo nikoliv. Toto je důležité, neboť protistrana bude po dovyprávění příběhu hádat, jestli jim vypravěč lhal či nikoliv, a na základě správného určení získají bod nebo nic.

Vypravěči by si měli uvědomit, jak chtějí zapůsobit na soupeře svým výkladem. Mohou mást tím, jak bude příběh podán a záměrně hádající stranu přimět k opačnému určení skutečného.
Komentáře
trpajzlik: COPAK BYCH VÁM LHAL?:pc::pc::pc::pc::pc::pc::pc::pc::pc::pc::pc::pc::pc::pc::pc::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::pc::pc::pc::pc::pc::pc::pc::pc::pc::pc::pc::pc: