www.hranostaj.cz
Hádání obrázku
89%28 hodnocení
Potřeby: notebook, promítačka
Počet hráčů: od 2 do 30
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 111 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Do místnostiOn-line
Charakter hry: Pro zasmáníSlovníNa inteligenci / paměťHra pro učení či vzdělávání
Hra na motivy televizních soutěží, kdy se odkrývá obrázek, kdo ho první pozná, vyhrál. Je potřeba promítačka/počítač.
Autor nebo zdroj: SKokan
Hra je na motivy televizních soutěží, kde se dva týmy snaží uhádnout, co je na postupně odhalovaném obrázku.

Hra je vytvořená jako webová stránka, kterou si zde můžete stáhnout. Obrázky, které chcete aby byly hádány, musí být ve formátu jpg, pojmenovány 1-79 (tedy např. 1.jpg,2.jpg,3.jpg...) a vloženy do stejné složky jako webová stránka (soubor html). Stránku je potřeba otevírat v prohllížeči Google Chrome (může fungovat i v jiných, ale není to otestované). Po otevření stránky zadáte počet týmů a jejich jména a můžete začít hrát. Můžete zvolit různé varianty, buď si odkrývané políčka vybírají týmy a střídají se, nebo je můžete náhodně odkrývat vy sami, nebo můžete využít funkce automatického odkrývání (kliknutím na políčko "ručně"). Frekvenci automatického odkrývání můžete regulovat přepsáním údaje ve formulářovém políčku. Tým, který první správně uhodne, co je na obrázku získává bod (kliknutím na tlačítko + u jeho týmu se mu připočte). Můžete kliknout na odhal, pokud chcete celý obrázek nezakrytý. Pro přechod na další obrázek, klikněte na tlačítko se symbolem ">".
Alternativní pravidla
BlondýnkaBlondýnka: Hrali jsme na online syncu, kod v kodu jsme udelali par bunus funkci, viz repo na githubu: https://github.com/petrkucerak/odkryvacka/
jachymdolejs@skaut.cz: Také mi to původně nefungovalo, pak jsem to poslal jednomu programátorovi... a voala... Funguje... minimálně ve chromu ano.
SkautSkaut: Jak přidávate obrázky
XOXO: Nejede to v žádném prohlížeči a je to škoda, protože to je super hra
Skokan: Ahoj, v jakém prohlížeči ti to konkrétně nejde? Minimálně v Chrome by to mělo být odzkoušené a funkční...
Komentáře
Marcela Vojtíšková: Vše jsem udělala podle návodu a hra mi funguje, děkuji, určitě zaujme při onlline výuce.
LG: Zdravím, ráda bych tuhle hru použila, ale nejsem tak dobrý "ajťák" a bohužel netuším jak vložit obrázky. Poradí mi někdo krok po kroku, co a jak mám postupovat? děkuji....
DeafClawDeafClaw: Hra je super akorát menší problém s "kódem" když máte víc než 29 obrázků místo toho aby byl další obrázek 30 skočí tam znovu 20 je to ale pouhý překlep který lze jednoduše odstranit. Když si otevřete soubor HTML v poznámkovém bloku můžete prostě vymazat čísla která se tam opakují. Přikládám screenshot řádků které je třeba vymazat.
Skokan: Díky za připomínku, už jsem to opravil.
Japola: Tak jsem se po dvou letech vrátila k této hře , musela jsem vzpomínat, jak nahrát obrázky a opravdu je důležité ,aby obrázky byly přejmenovány 1.jpg, atd. , takže pozor při stahování, někdy se stáhne obrázek se svým názvem, tak je nutné ho přejmenovat a pozor na dvě tečky např. 1..jpg, už to taky nepůjde. Nejlepší je obrázky jeden po druhém postupně přejmenovat a uložit do složky se souborem html.
roshan padamseeroshan padamsee: Nice one
mirobra: Hra mě moc zaujala. Vše jsem nahrál, snad podle návodu, ale nefunguje.
HajdekrHajdekr: Jednoduché a funkční - pravděpodobně použiji při výuce.
Veronika Hradcová: Taky jsem nejprve nepřejmenovala fotky, takže mi to nešlo. Už to jede. Moc děkuju :-) Báječný nápad, použiju hned teď o víkendu na táborovém srazu!
Japola: Dnes se mi podařilo bez problému hru spustit, je to super, mám w10, jde to i v prohlížeči seznamu, firefoxu.
Lída: Potřebuji poradit, nebere mi to obrázky, uložila jsem je do stejného souboru jako mám webovou stránku, ale vůbec to nebere :-( můžete mi poradit? kdyžtak na mail lidaccc@seznam.cz
Děkuji
Rajče: Problém může být v internetovém prohlížeči - hra funguje pouze v Google Chrome.
Tirís: Achjo, i když mám vše správně zařazené a pojmenované v jedné složce, stejně se mi po spuštění zobrazí jen prázdný čtverec bez fotky. Nevíte, co s tím je? Co může být špatně?
BeyBee: Prosím, poradíte mi nějakou hru na rozumový vývoj? Nejlépe by byly 3 😊😖
jenikjejenjeden: Alternativně by se to mělo jmenovat "A modří už vědí", protože tahle hláška je největší přínos soutěže Hip Hap Hop dějinám.
Honza: Hezký skript :-)
Petro, obrázky je třeba mít ve stejné složce a přejmenovat je jako 1, 2 atd. jak je psáno v popisu :-)
Kimimilo, co se týče fungování jen do 10 obrázků je třeba upravit definici na 177 řádku v html souboru a přidat tam další obrázky...
Případně pište na mail, pošlu :-) jankosarek@centrum.cz
Program podobného ražení je možné najít tady: http://git.yavanna.cz/p/imageguess/downloads/1/
Kimimila: Moc děkuji, skvělá hra a dobře naprogramovaná! Jen bych potřebovala vědět, jak to že vše funguje, ale pouze do 10tého obrázku a více ne? Je chyba u mě? Mám v jedné složce uložený tento soubor i obrázky všechny v příslušném znění. Jen od 10. obrázku to nefunguje. Děkuji za případnou zpětnou reakci
Petra: Totiž, ukáže se vždycky vedle toho pole a je ho vidět :D
Petra: Sice mi to jede,ale nechápu, jak tam mám přídat ten obrázek, který se bude odkrývat :(
SkautSkaut: taky nevím
Ondraszek: Něco podobného jsme na táboře hráli - Avšak měl jsem to vytvořeno v Adobe Photoshopu v rámci 2 vrstev a postupné odmazávání té vrchní. Tato varianta se mi líbí víc, je jednodušší :-)

Hráli jsme to - pokud mě má paměť neklame - v rámci kvízu a když družina správně odpověděla, mohla odkrývat jimi zvolené políčko.
BafBaf: Už to jde...
anonymka: Mě to taky nejde. Nešlo by s tím něco udělat???
slůně (kájinka)slůně (kájinka): Mě to nejde stáhnout!!!!:-(:(:-(:(:-(:(:-(:(:-(:(:-(:(:-(:(:-(:(:-(:(:-(:(:-(:(:-(:(:-(:(:-(:(:-(:(:-(:(:-(:(