www.hranostaj.cz
Princezna Rosenka
72%6 hodnocení
Potřeby: Hrneček či kelímek pro každého
Počet hráčů: od 1
Věk hráčů: Mladší dětiStarší děti
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na ven
Charakter hry: PohybováChodička / strategickáZážitková / inscenační
Je po dešti? Louka a les kolem klubovny jsou přímo nasáklé vodou? Pak je čas pomoct princezně Rosence z jejího prokletí.
Příběh: Viděli jste pohádku o Duhové panně? Ta měla dcerku, princeznu Rosenku, a koupala jí v duhové vodě. Musela se však vrátit k Vládci pramenů a opustit svět lidí a princezně Rosence se stýskalo po barvách její koupele a všude sháněla duhovou vodu. Syn Vládce pramenů ji sehnal od Duhy a přispěchal s ní k Rosence. Když ji chtěl předat, proměnila se ve vodu obyčejnou a princezna jí pohrdla. To rozzuřilo Vládce pramenů a pronesl kletbu nad princeznou: \\\"Za to, že si nevážíš čisté vody, promění se všechna voda, které se dotkneš, v perly.\\\" I prosili ho, ať kletbu zruší, že Rosenka zemře žízní, a nakonec se smiloval... pouze pod podmínkou, že mu princezna Rosenka nasbírá a donese číši čisté vody. A tak začala sbírat kapičku po kapičce z ranní rosy na lučním kvítí...ještě že na to není sama.

Hra: V okolí klubovny je jistě spousta rostlinek a stromů, ze kterých by mohlo spadnout pár kapek dešťové vody. Zkusme tedy princezně pomoci ve sbírání. V naší pohádce sice došly perly, ale i tak si můžeme vyzkoušet, jak je těžké naplnit svůj hrneček čistou dešťovou vodou... Tak která princezna bude nejúspěšnější?

Doporučení: Je vhodné dát časový limit cca 10 min, loužová ani okapová voda se nepočítá.
Komentáře
AdelajdaAdelajda: "Je po dešti? Louka a les kolem klubovny jsou přímo nasáklé vodou? Pak je čas pomoct princezně Rosence z jejího prokletí."

Myslím, že teď je všude vody až až, tak to je asi ideální pro tuto hru, ne?