www.hranostaj.cz
SOS
71%12 hodnocení
Počet hráčů: od 4 do 40
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venNa sníh
Charakter hry: PohybováBojovkaNa inteligenci / paměťRukodělková / tvořivá
Napůl šílení na opuštěném ostrově vkládáte důvěru do tří písmen "SOS". Přilákáte spásu z nebes?
Autor nebo zdroj: Inspirováno TV show
Hra je inspirována "etapou" z populární reality show "Survivor". Trosečníci mají za úkol vytvořit signál SOS, aby co nejlépe upoutal pozornost prolétajícího letadla.

Stejný cíl mají i hráči (popř. týmy). Představivosti se meze nekladou, při naší hře jsme využili spacáky, batohy, oblečení, větve a listí, odlesky zrcadel a ešusů, zářivé barvy, oheň a kouřové signály, hlasité zvuky... Sami budete překvapeni, na co děti přijdou.

Vedoucí dětem vyhradí určitý čas na tvorbu signálu. Po jeho uplynutí se oznámí přelet letadla, který trvá několik desítek vteřin. V tuto dobu vedoucí ideálně z vyvýšeného místa (strom, skála, okno) sleduje nápisu SOS jednotlivých týmů. Hodnotí se viditelnost a originalita.

TIP: Je vhodné předem objasnit, na co budete při hodnocení brát zřetel (třeba jestli to bude bez zvuku, protože letadlo je na to moc vysoko atd.).
TIP: Ke "statickému" nápisu SOS samozřejmě můžou hráči přidat i akční a pohybové prvky (skákání, ohně, zvuky...). Nemusí je provádět po celou dobu přípravy, ale pouze během přeletu.