www.hranostaj.cz
Na hamounka
78%28 hodnocení
Potřeby: tabulka čokolády, vidlička a nůž, rukavice, šála, kulich, hrací kostka
Počet hráčů: od 4 do 20
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Do místnostiK ohni či posezení
Charakter hry: Pro zasmáníZážitková / inscenačníSeznamovacíStolní / desková / papírová
Jedli jste někdy čokoládu? Příborem? V zimním oblečení? A měli jste na to jen pár sekund stresu? Pojďte to zkusit!
Cílem hry je sníst víc čokolády než všichni ostatní a získat čestný titul hamounka. Není to sice zrovna morální, ale je to hra pro zasmání :-)

Hráči si sednou do kruhu, doprostřed se položí rozbalená tabulka čokolády. Začínající hráč hodí kostkou, pokračuje hráč po jeho pravici, dokud někdo nehodí šestku. Když se tak stane, onen šťastlivec se co nejrychleji musí obléknout do rukavic, kulichu a šály, chopit se příboru a pustit se do čokolády - samozřejmě ji krájí po jednou dílku. Ostatní hráči mezitím dál hází kostkou. Padne-li někomu šestka, hráč, který právě jí (nebo se teprve obléká) musí okamžitě přestat a odevzdat nástroje a oblečení tomu, co hodil šestku. A takhle to trvá až do vyčerpání čokolády.

Hru nedoporučuji slabým povahám a milovníkům čokolády. Především situace, kdy někdo hodí šestku v momentě, když právě míříte kouskem čokolády na vidličce k ústům, jsou velmi emocionální :-)

TIP: Pro zvýšení obtížnosti použijte rukavice bez prstů (jen s palcem), co nejtlustší a nejlépe i o něco větší velikost.
Alternativní pravidla
Joel: My jsme to hráli se dvěma sadami oblečení, přičemž bylo nutno si pro, v našem případě sušenky, doběhnout asi 5 metrů a mezitím úporně házel kostkou druhý hráč. Když hodil šestku, oblékl se do druhé sady oblečení a toho prvního vyhodil od stolku se sušenkami- ten ze sebe co nejrychleji shodil oblečení, aby bylo k dispozici ostaním hráčům. Taktéž jsme někdy měli pro každého vlastní příbor.
On: Nějak takhle::megafon::megafon::pis::cosi::):):):):-):-):-):cert::hophop::kladivko::break::box::box::neo::-P:-P:-P:amen::amen::amen::amen::rpg::pozor::asmd::tralala::tralala::tralala::tralala::bomba::hophop::kladivko::kladivko::jedi::box::vanoce::rpg::mnam:
Ema: My sme si zavedli takové pravidlo, že ten, kdo jí čokoládu může sníst další kousek, až když dožvíká ten první protože někteří experti si nacpali do pusy půlku čokolády a pak ji žvýkali tak dlouho, že když znovu hodili šestku ješte stále měli plnou pusu ;)
Lilien: Hráli jsme na louce. Pokud jsi hodil šestku, musel jsi k čokoládě ještě cca 10 metrů doběhnout :)
wasifaliwas@gmail.com: you have a great post i like it very much
www.vugujranwala.com
melounmeloun: Tak tak, s čokoládou zabalenou v novinách a přelepenou izolepou to dostává nový rozměr :D
Williák: My to hráváme i s jinými typy jídla (například nějaké jablko nebo banán) případně i s vodou na pití pokud je potřeba zapíjet. Dále to nehrajeme v kruhu a už vůbec ne v sedu. Všichni hráči udělají řadu u kostky a o něco dál na stolku se na ně směje daná čokoláda i se vším oblečením. Jinak parádní hra!
lorldisak2: hráli jsme s zabalenou čokáladou..asi 6 lidí se vystřídalo než se nám to podařilo otevřít :D
Komentáře
krolian: Taky to hrajem ale pod názvem Popelka a místo čokolády je tam popcorn :):-):haha::slunicko::hophop::hura:
Smíšek: My jsme to hrávali s pudinkem v misce a měli jsme k němu někdy lžičku, jindy příbor...
Bránice nás bolely ještě týden po hře...:hophop:
Uřgorot: My jsme chudí a na čokoladu nemame :pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::pirat::plamenomet::rpg::iq::tabacek::pivko::pivko::pivko::pivko::pivko:
lukes: Jedmo Jednou jsem snedla asi tri ctvrtiny cokolady nez se znovu hodila sestka:ziv::ziv::):-)
DžouhyDžouhy: Tuhle hru naše děcka milují, milovala jsem ji i já u nás je to hodně oblíbená hra :) a taky se u nás jmenuje ČOKOLÁDA :)
Matěj: Hrali jsme to na soustredeni, musim rict srandy kopec :-D
kokot: ahoj ,mam psa smrdi,kdys se vysere tak po nem neseberem hovno
ČahounČahoun: U nás se to jmenuje prostě ČOKOLÁDA. Ale dá se to hrát i s gumovými bonbony, které se musí krájet. ;-)
Nelka: nejlepší hra co znám :) baví snad všechny věkové kategorie :)
wiskas: To zní moc dobře :-)