www.hranostaj.cz
Detektiv
74%7 hodnocení
Potřeby: Nic
Počet hráčů: od 2 do 10000
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Nezávislé na prostředí
Charakter hry: Pro zasmáníSlovníNa postřeh / šikovnost
Zjišťovací hra
Příprava: Nejdříve vybereme jednoho hráče, detektiva, kterého pošleme za dveře popřípadě někam, kde neuslyší co říkáme ostatním... Poté ostatním vysvětlíme to, že on se bude ptát na nějaký příběh( jím vymyšlený) a bude se snažit hádat, jestli je to pravda. Všichni mu však budou odpovídat stejně. Budete podle toho, jestli jeho věta končí na samohlásku( a, e, i/y, o, u) v tom případě mu odpovíte ANO, nebo na souhlásku v tom případě NE!

Hra: Když už všichni vědí, co mají dělat, pozvěte detektiva zpět do místnosti a řekněte mu aby se ptal pouze na zjišťující otázky( tzn. odpověď pouze ANO/NE). Detektiv se ptá vy mu podle domluveného systému( samohlásky/souhlásky) odpovídáte... Hru je celkem dobré doplnit třeba větou: Že ty si za dveřma poslouchal!

Nevýhody: Hra se dá hrát pouze jednou, pak už všichni vědí o co jde...

Cíl: Detektiv, aniž by mu to bylo řečeno, se snaží zjistit ja to, že všichni říkají stejně ANO nebo Ne...
Alternativní pravidla
Vrah: My jsme to hráli s různě vymyšlenými pravidly, např. že ti co mají jednu nohu přes druhou odpovídají ANO a ti co mají nohy normálně vedle sebe odpovídají NE a Detektiv měl vždy 3 pokusy na to, aby zjistil, jaký je klíč k odpovědi
slůňa (kájinka)slůňa (kájinka): dalo by se to hrát i víc kol, kdyby si ti, co říkají ANO-NE vymysleli vždycky jiný systém.
např. když je v tom slově písmeno E tak ANO, když ne tak NE