www.hranostaj.cz
Česká města
55%7 hodnocení
Potřeby: papír tužku stopky
Počet hráčů: od 3 do 15
Věk hráčů: Mladší dětiStarší děti
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Do místnosti
Charakter hry: Hra pro učení či vzdělávání
Naše česká města
Vezměte si tužku, papír a stopky. Jeden bude stopovat, ostatní píší. Případně je možné psát po skupinách, je-li hráčů hodně.
Pak začněte psát česká města. Kdo napíše nejvíc měst, vyhrál.

BONUS: pro starší hráče se města musí seřadit podle velikosti.
Alternativní pravidla
BeyBee: Může se zavést tohle: Jeden hráč si v duchu říká abecedu tak, jak jde za sebou (tempo může být jakékoli-pomalu, rychle...). Druhý hráč řekne STOP! kdykoli bude chtít. Tím pádem zastaví prvního hráče a ten přestane říkat abecedu a nahlas řekne písmeno, u kterého ho druhý hráč zastavil. (např. písmeno B - bude se psát co nejvíce českých měst na B). Hra je zábavnější :-D
Komentáře
kElLySkA: supr hra todleto hráli jsme ji, a moc nás bavila prtože je fakt supr supr čupr hra davam největší hodnoceni :break::break::-)%-):haha:
BeyBee: Pampeliška: Přesně, hra je dobrá, ale jen ty chyby a pravopis 8-) Oprava: Česká města :pis:
PampeliškaPampeliška: Aj, omylem zbytečně optimistický smajlík, měl tam být tenhle: :nene:
PampeliškaPampeliška: Nápaditost hry komentovat nebudu, ale co se týče pravopisu, tak si poznámky neodpustím. Hlavně z výrazu "České města" hned v názvu hry mi naskakuje kopřivka. Prosím vás, lidi, přečtěte si to po sobě alespoň jednou, než hru přidáte!
(K technické stránce hry: není tam vůbec řečeno, k čemu jsou ty stopky. Ne že by si to nešlo domyslet, ale popis hry by to obsahovat měl...). Když už jsem u toho, tak podnadpis taky neodpovídá tomu, jak by měl vypadat: Platí, že název společně s podnadpisem by měly tomu, kdo hru aspoň trochu zná, říct, že se jedná právě o tuto hru, aniž by musel číst pravidla.
(Stejné připomínky platí pro spoustu her tady, ale nedělám si iluze, že by se to nějak změnilo...:nene:)