www.hranostaj.cz
Reconquista aneb vyhnání Maurů
78%16 hodnocení
Potřeby: šátky
Počet hráčů: od 8 do 40
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venDo terénuNa hřištěNa sníh
Charakter hry: PohybováHoničkaSportovníBojovkaS násilnými prvky
Honička s přitažlivým symbolickým rámcem.
Autor nebo zdroj: Oddíl Vorvaň Nymburk
Dvě skupiny hráčů spolu svedou lítý boj o Pyrenejský poloostrov. První z nich představuje Maury (severoafričtí muslimové), druhá španělské dobyvatele.

Nejprve vytyčte území - "prodejte" přitom symbolický rámec: území může tvarem připomínat Pyrenejský poloostrov, virtuálně do něj hráče přeneste ("Nacházíme se v Baskicku, za námi se zvedají Pyreneje, vpravo se táhne Galície, vlevo Katalánsko...").

Rozdělte hráče do dvou skupin. První skupina představuje Maury, druhá španělské vojáky. Druhá skupina bude dvakrát až třikrát početnější než první (na každého Maura tedy budou 2-3 Španělé). Můžete odůvodnit slovy: "Maurové byli udatní zarputilí bojovníci, kteří odolávali španělské přesile."

Každý Španěl si zezadu za kalhoty zastrčí šátek a postaví se na jedno místo na okraji území. Maurové se dle libosti rozestaví po území. Po začátku je cílem obou skupin vyřadit ze hry všechny hráče té druhé. Jak na to?

1. Maurové vytahují Španělům šátky.
2. Španělé musí utvořit alespoň tříčlenný kruh (držíc se navzájem za ruce) kolem Maura/ů.

Vyřazení hráči z obou týmů se odebírají na předem určené "mrtvoliště".

Hra končí buď vyřazením všech Maurů, či v případě, že ve hře zbývají pouze 2 Španělé (ve 2 už nemůžou výsledek zvrátit).
Komentáře
MakakMakak: Spíš 95%. Musíš to umět prodat... :-)
Petr: 94% hře ze školky na Ovečky a vlka - pouze s přidaným šátkem?
venca: :hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop:
monika: Je to naozaj zaujímavá hra.