www.hranostaj.cz
Atentát
78%20 hodnocení
Potřeby: papírové koule/tenisáky, (1 židle)
Počet hráčů: od 10 do 20
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venDo terénuNa cestuNa sníhDo tmy
Charakter hry: PohybováPro zasmáníHoničkaBojovkaChodička / strategická
Vyzkoušejte rekonstrukci atentátu - zjistíte, že ani jedna strana to nemá vůbec snadné!
Autor nebo zdroj: Oddíl Vorvaň Nymburk
Jako legendu použijte libovolný atentát. U nás to byl ten na prezidenta Kennedyho. Uvedli jsme děti do situace za použití přibližného plánku cesty "terče" a umístění atentátníka. Poté jsme se vrhli už na vlastní rekonstrukci atentátu.

Hráče rozdělte do dvou skupin: atentátníky a prezidentův štáb. Atentátnků bude cca 2x víc. Štáb si dále rozdělí funkce: určí si jednoho prezidenta, alespoň 2 řidiče a bodyguarda/y.

Hráli jsme ve složení 2-3 řidiči, 2 bodyguardi a 6-7 atentátníků a bylo to vyrovnané.

Cílem atentátníků je zasáhnout prezidenta. Cílem prezidentova štábu je dopravit ho živého z bodu A do bodu B po předem určené trase. Prezidenta přemisťují řidiči tak, že ho buď nesou na židli, nebo na spojených rukou (jako zraněného).

Následuje popis rolí:

Prezident: Pouze se nechává nést a snaží se přežít :-)

Řidiči: Nesou prezidenta. Pokud spatří a poznají atentátníka nebo ho rozeznají po hlase, můžou ho vyřadit ze hry vykřiknutím jeho jména (a případně místa, kde se nachází) (nahlásí jeho pozici odstřelovačům). Zásahy koulemi jim nic nedělají (neprůstřelné vesty).

Bodyguardi: Chrání prezidenta. Libovolně se pohybují územím. Atentátníka můžou vyřadit dotykem ruky. Mohou také krýt prezidenta svým tělem. Zásahy koulemi jim nic nedělají (neprůstřelné vesty).

Atentátníci: Snaží se zasáhnout prezidenta. Každý má pouze jeden náboj (papírovou kouli nebo tenisák). Jsou rozmístěni libovolně po území. Vyřazení atentátníci zůstanou do konce hry na místě či se odeberou na předem dohodnuté místo, aby nepřekáželi dalšímu průběhu hry.

Hra končí buď zásahem prezidenta nebo jeho dopravením do bodu B. V dalších kolech se prostřídají role.

TIP: Hra má výrazně lepší atmosféru za tmy. Za světla můžete zrušit zvláštní schopnost řidičů.

TIP: Je dobré vybrat trasu lemovanou stromy či jinými objekty ke schování.
Alternativní pravidla
Filozof: Osobně bych odstranil nezasažitelnost bodyguardů. Jestli totiž mohou krýt prezidenta vlastním tělem tak u něho mohou stát donekonečna a koule se od nich jen ,,odrazí".
Nic proti tvůrcům této hry...
Komentáře
Eliška: Hru jsme hráli asi ve 20 lidech, věkový půměr asi 17 let. Hráli jsme ji za tmy na okraji města, kde byla hřiště, houštiny, stromy, parkoviště... Hra byla úpně skvělá :) . Děkuji za její zvěřejnění. Trasu, po které jel prezident, jsme společně předem prošli, protože nebylo možné udělat tak rychle mapu (trasa byla douhá 150 až 200 m). Jako munici jsme měli slané těsto (z mouky, soli a vody navážené po cca 130g), zabalené v potravinářské folii a převázané provázkem tak, jak když se váže dárek, ale ne jenom do kříže, ale do takové hvězdičky. Rozdělení, že 1/3 je prezidentská skupina se nám osvědčilo. Je dobré při vysvětlování pravidel říct, že celá prezidentská skupina nesmí neprůstřelně obklopit prezidenta, takže na něj není možné vystřelit. Poněkud to znemožňuje hru...