www.hranostaj.cz
Makro video hra I.
69%9 hodnocení
Potřeby: Internet, LCD nebo Notebook nebo Smartphone, atd.
Počet hráčů: od 2 do 30
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Do místnosti
Charakter hry: Na inteligenci / paměťNa postřeh / šikovnostHra pro učení či vzdělávání
Znalostní a postřehová MAKRO-VIDEO-HRA - rostliny a hmyz z české zahrady
Autor nebo zdroj: https://www.youtube.com/user/macrobyshi
Hra je určena pro dva a více hráčů a má jednoduchá pravidla.
Jejím primárním účelem je zábava, sekundárně je možné zvýšit znalosti zúčastněných hráčů, ale i osob přihlížejících nebo celou hru organizujících.
Je možné jí hrát v klubovně, na horách, ve větších skupinách lidí, prostě pro pobavení lidí a dětí soutěživých a hravých.

K jejímu hraní je zapotřebí přístup k internetu a nějaké zobrazovací zařízení (SMARTPHONE, LCD, Notebook, televize, atd., čím větší tím samozřejmě lepší). Videa jsou opatřena vestavěnými titulky v CZ a EN jazyce. Nemusíte nic nastavovat, vše je připraveno pro hraní.

Hráči se rozdělí do skupin, určí zapisovatele správných odpovědí a po spuštění videa se snaží pojmenovat věci vyfotografované/natočené v MAKRO režimu, které vidí po určitou dobu na obraze ve videu. Vzhledem k tomu, že v jednom okamžiku hrají všichni najednou, je z taktických důvodů vhodné psát správné odpovědi na papír tak, aby je neviděli nebo dokonce neslyšeli hráči soupeřících mužstev. Na každém obrázku je jedna nebo více věcí k pojmenování. Za každou správně pojmenovanou věc/květinu/hmyz, atd. si mužstvo připočte jeden bod. Znamená to tedy, že z jednoho obrázku je možné získat i více než jen jeden bod. Po skončení video hry, je možné správné odpovědi shlédnout na videu s odpověďmi. V odpovědích nemusí být vždy vše pojmenováno, takže pokud něco uvidíte a správně to nazvete a v odpovědích to není, přesto je bod váš. Vítězem se pak stává to mužstvo, které získalo více bodů. Tato hra vám včetně vyhodnocení výsledků nezabere více než 10 - 15 minut.

Video je vytvořeno ve variantě SLOW, kdy má hráč nebo tým na uhádnutí delší dobu (7 sekund) a ve variantě FAST, která je mnohem náročnější a těžší (4 sekundy), a je tak určena především pokročilejším hráčům.

Varianty FAST a SLOW, včetně odpovědí, je možné najít na této adrese https://www.youtube.com/user/macrobyshi

případně jednotlivě:

SLOW - http://youtu.be/iyYLB-vkp6s
FAST - http://youtu.be/om8BxzQFJIc
ODPOVĚDI - http://youtu.be/GSs8_tee0Ik

V tomto případě se jedná o video s tématikou přírody, tedy "rostliny a hmyz z české zahrady" první díl, druhý bude následovat již brzy. Bude-li hra úspěšná a bude se líbit, napište a já pro vás vytvořím další videa, tentokrát s jinou tématikou :-)

Přeji Vám prima zábavu :-)
Shi

Copyright © 2013 MACRObySHI
Komentáře
Beba: Dajú sa niekde tieto videá aj ,,stiahnúť" prep prípad, že by sme boli nejakej klubonvi bez wi-fi??
MACRObySHIMACRObySHI: Omlouvám se, v předchozím příspěvku je chyba v adrese a zde je oprava.

Pokud vás tato hra pobavila, můžete si zahrát její volné pokračování, které je opět na téma české přírody. Příště se ale již pustíme do jiných oblastí ......nechte se překvapit do jakých to bude......
Druhý díl Makro video hry je zde: http://www.hranostaj.cz/hra3769
MACRObySHIMACRObySHI: Pokud vás tato hra pobavila, můžete si zahrát její volné pokračování, které je opět na téma české přírody. Příště se ale již pustíme do jiných oblastí ......nechte se překvapit do jakých to bude......
Druhý díl Makro video hry je zde: http://www.hranostaj.cz/hra3766
Betty: Velmi zajímavá hra. Lze hrát třeba při rodinné sešlosti. Zkuste, mohu doporučit.