www.hranostaj.cz
Makro video hra I. - část 2
58%4 hodnocení
Potřeby: Internet, LCD nebo Notebook nebo Smartphone, atd.
Počet hráčů: od 2 do 100
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnosti
Charakter hry: Na inteligenci / paměťNa postřeh / šikovnostHra pro učení či vzdělávání
Znalostní a postřehová MAKRO-VIDEO-HRA - rostliny a hmyz z české zahrady - část 2
Autor nebo zdroj: https://www.youtube.com/user/macrobyshi
Toto je druhá část hry Makro video hra I.
První díl naleznete na adrese:
http://www.hranostaj.cz/hra3766

Hra je určena pro dva a více hráčů a má jednoduchá pravidla.
Jejím primárním účelem je zábava, sekundárně je možné zvýšit znalosti zúčastněných hráčů, ale i osob přihlížejících nebo celou hru organizujících.
Je možné jí hrát v klubovně, na horách, ve větších skupinách lidí, prostě všude kde se sejde více než dva lidé pohromadě. Hra je pro pobavení lidí a dětí soutěživých a hravých.

K jejímu hraní je zapotřebí přístup k internetu a nějaké zobrazovací zařízení (SMARTPHONE, LCD, Notebook, televize, atd., čím větší tím samozřejmě lepší). Videa jsou opatřena vestavěnými titulky v CZ a EN jazyce. Nemusíte nic nastavovat, vše je připraveno pro hraní.

Hráči se rozdělí do skupin, určí zapisovatele správných odpovědí a po spuštění videa se snaží pojmenovat věci vyfotografované/natočené v MAKRO režimu, které vidí po určitou dobu na obraze ve videu. Vzhledem k tomu, že v jednom okamžiku hrají všichni najednou, je z taktických důvodů vhodné psát správné odpovědi na papír tak, aby je neviděli nebo dokonce neslyšeli hráči soupeřících mužstev. Na každém obrázku je jedna nebo více věcí k pojmenování. Za každou správně pojmenovanou věc/květinu/hmyz, atd. si mužstvo připočte jeden bod. Znamená to tedy, že z jednoho obrázku je možné získat i více než jen jeden bod. Po skončení video hry, je možné správné odpovědi shlédnout na videu s odpověďmi. V odpovědích nemusí být vždy vše pojmenováno, takže pokud něco uvidíte a správně to nazvete a v odpovědích to není, přesto je bod váš. Vítězem se pak stává to mužstvo, které získalo více bodů. Tato hra vám včetně vyhodnocení výsledků nezabere více než 10 - 15 minut.

Video je vytvořeno ve variantě SLOW, kdy má hráč nebo tým na uhádnutí delší dobu (7 sekund) a ve variantě FAST, která je mnohem náročnější a těžší (4 sekundy), a je tak určena především pokročilejším hráčům.

Varianty FAST a SLOW, včetně odpovědí, je možné najít na této adrese https://www.youtube.com/user/macrobyshi

případně jednotlivě:

SLOW - http://youtu.be/seXcDrXQsWY
FAST - http://youtu.be/ujOHgICIAvQ
ODPOVĚDI - http://youtu.be/GL6g-Zb6shc

V tomto případě se jedná o video s tématikou přírody, tedy "rostliny a hmyz z české zahrady" první díl, druhý bude následovat již brzy. Bude-li hra úspěšná a bude se líbit, napište a já pro vás vytvořím další videa, tentokrát s jinou tématikou :-)

Přeji Vám prima zábavu :-)
Shi

Copyright © 2013 MACRObySHI
Komentáře
Magdalena: Zni to skvele, urcite si to zahrajeme. Diky! :-)