www.hranostaj.cz
Na blázinec
76%18 hodnocení
Počet hráčů: od 10 do 20
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnosti
Charakter hry: Pro zasmáníSlovníNa inteligenci / paměť
Intelektu prospěšná slovní hra simulující prostředí psychiatrické léčebny
Autor nebo zdroj: Mgr.Martina Cvachová
Hráči se usadí do kruhu a zvolí jednoho nešťastníka, kterého vyšlou za dveře - ten ztvární roli psychiatra.
Zbylí hráči-pacienti se domluví na chorobě, kterou budou trpět. Tato choroba se projevuje v tom, že se společně dohodnou na jednom shodném způsobu, jak odpovídat na otázky - např. všichni odpovídají čtyřmi slovy, v každé odpovědi je použita číslovka, všechny odpovědi končí na určité písmeno..
Po dohodě je přivolán pan doktor. Ten se pomocí nejrůznějších dotazů snaží stanovit diagnózu = objevit dohodnuté pravidlo. Může se ptát na cokoliv a odpovědi pacientů většinou postrádají jakoukoliv spojitost s položenou otázkou.
Psychiatr má 3 pokusy na sestavení diagnózy - když chorobu svých svěřenců odhalí, sám se stává pacientem. Za dveře je vyslána jiná oběť a hra pokračuje...

Varianta (napsala Venďa)
Hráči odpovídají vždy na otázku, na kterou se ptal předchozího blázna a první si vymyslí libovolnou odpověď. Např.: Jak ses dnes měl? Řízek a hranolky! Kdo je tvůj oblíbený herec? Docela dobře.......
Komentáře
Snílek: My to hrajeme tak, že odpověď může souviset se zadanou otázkou, např. odpověď začíná na stejné písmeno, jako končí otázka pokud je součástí otázky oslovení, odpovídáme vždy lež... Je to ovšem o dost složitější a může se stát, že na to doktor nepřijde. Také doporučuji doktorům občas zkusit klást pořád dokola stejnou otázku ("Sedíš?" nebo "Jakou barvu má koberec?"). Občas to pomůže odhalit princip pravidla. ;-)
beef: me se to libi a mozna si to zahrajem :)------:bomba:
Lasi: my jsme to hráli tak, že každý odpovídal tak, jak by odpověděl hráč po jeho pravici.Pokud ale hráč, který odpovídal za hráče po jeho pravici odpoví nějakou blbost a správná odpověd by měla být jinak, ten hráč po pravici řekne "to je na psychiatra" a všichni si vymění místo. Bylo to fakt super a vydrzi to i klidne na hodinu :)
fajka: Dobrá hra hráli jsme ji jednou a bylo to fakt super
splestule blativa: Tato hra je fakt super.Hráli jsme ji už mockrát a nikdy neomrzi.Dobry je taky kdyz delate vsechno po doktorovi a on musi udelat neco co ostatni ne aby je vylecil.
ChocoTUxChocoTUx: Jenom taková blbůstka pravidlo co občas dáváme: Začináme velkým písmenem nebo třeba věty jsou v tiskacích písmenech.
Mýval: My jednou měli hodně krutou diagnózu, u odpovídání jsme míchali čajem v hrníčku. Dobrá byla i posedlost hokejem:-)
:): Všichni si u nás tuto hru velice oblíbili.. je super :)
FieldMouse: Zkoušel jsem hrát hru se sestrou a bylo to hrozně těžké - na některé věci prostě nějde přijít a je třeba vymýšlet si nemoci velmi opatrně. (hezká nemoc, kterou jsme měli, byla ta, že se v každé odpovědi musela vyskytovat pohádková bytost :) )
Anče: Hrajeme to jednak tak, jak píše the One, takže třeba prvního se zeptá Co si měl včera k obědu, a ten si vymslí totální blbost, druhýho se zeptá jaká je tvoje oblíbená barva a on řekne Kuře s bramborama atd atd... Hrajeme to docela často, a těch systémů odpovědí se dá vymyslet hafo- třeba se může každá odpověď týkat nějaký pohádky, nebo můžete odpovídat tak, aby ste skládali z písmenek jméno doktora, tzn. doktor je třeba Vojta, takže blázni budou odpovídat třeba Vana, Olej, Jabko, Talíř, Afrika, a pak zase Vidlička, Okurka atd atd....
kristynka: jo to sme hrali to je celkem dobre:)
jakub: vysvětletemi co je cílem co říkat na čem se domlouvat a jak řict odpoved co jim je
the Onethe One: Voláme to breza (ten strom však viete nie?). Pacient odpovedá zásadne na otázku položenú pacientovi pred ním. Prvý odpovedá breza a pre väčší zmätok doktora môže hociktorý pacient odpovedať breza.