www.hranostaj.cz
Stargate
79%21 hodnocení
Potřeby: míč, papírové koule (cca 5), (rukavice/šátek)
Počet hráčů: od 6 do 30
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venNa hřištěNa sníh
Charakter hry: PohybováPro zasmáníHoničkaSportovníBojovkaS násilnými prvky
Honička, do které se zblázní každý příznivec univerza hvězdné brány. Ale líbit se bude i ostatním :-)
Autor nebo zdroj: Oddíl Vorvaň
Snad každý z nás v televizi alespoň jednou zahlédl seriál Hvězdná brána, konkrétně SG-týmy v přestřelce s Jaffy, Wraithy a jinou havětí. Právě takovou bitvu simuluje tato hra. Pro nenáročné existuje jednoduchá základní varianta, pro náročnější i řada vylepšení.

Základní pravidla:
Hraje se na jednotlivce. Cílem hráče je zůstat poslední ve hře. V základní verzi existují dva typy zbraní, kterými se mohou hráči vzájemně vyřazovat:
- tyčová zbraň (míč): jeden zásah zabíjí
- zakňaktel (papírová koule/tenisák): první zásah omračuje (zasažený hráč počítá nahlas do 5 a během toho se nemůže hýbat), druhý zásah zabíjí (ale pouze hráče, který zrovna počítá do 5!!!)
Zabití/vyřazení hráči se odebírají na předem určené mrtvoliště.
Se zbraněmi se hráči mohou pohybovat, ale mohou vždy držet pouze jednu! Zbraně jsou na začátku náhodně rozmístěna po území.

Až vás omrzí tato základní verze hry, můžete dle libosti přidávat níže uvedená rozšíření, či vymýšlet nové (děti vám pomůžou). Ale je třeba si dát pozor, aby rozšíření nebylo příliš - hra by byla nepřehledná.

Rozšíření:
- Wraith: je veřejně vybrán z hráčů před začátkem hry. Dotykem může jiným hráčům ubrat část životní síly. Postižený poté musí skákat po jedné noze. Pokud Wraith zemře, postižení mizí. Wraith používá zbraně stejně jako ostatní hráči.

- Replikátor: je tajně vybrán z hráčů před začátkem hry. Pokud je zabit, neodchází na mrtvoliště, nýbrž se spojí s hráčem, který ho zabil - hrají dál spolu ale musí se dotýkat (držet se za ruce, nést jeden druhého na zádech...). Replikátor používá zbraně stejně jako ostatní hráči.

- goa'uldská rukavice: použijte rukavici/šátek. Hráč s ní může ovládnout vědomí (plácnutím) jiného hráče. Postižený poté nemůže útočit na hráče, který ho "ovládl". Efekt se přeruší po zásahu postiženého zakňaktelem. Po použití rukavice ji hráč pouští na zem a během této hry už ji použít nemůže.

- dron (řízená střela): z mrtvého hráče se stává dron, který sleduje svého vraha a může ho vyřadit ze hry povalením na zem. Dron může být definitivně zlikvidován tyčovou zbraní/zakňaktelem.

Zatím nedotažené nápady:
- týmová verze hry: rozdělte hráče po týmech podle příslušnosti (lidé, Wraithové, replikátoři...) nebo týmy namíchejte
- symbiont: tajně určený hráč, který se obrátí proti svému týmu
Komentáře
MakakMakak: Počet míčků záleží na počtu hráčů. V deseti hráčích řekněme třeba 3 malé míčky a jeden velký.
Martin: S kolika míčky ste to někdo hráli?
Barča: Skvělá hra! Všechny moc bavila :) Neznáte někdo další postavy k rozšíření?
Pardál: Hráli jsme to v parku na schůzce a všechny to hrozně bavilo, akorát bylo obtížné vysvětlit pravidla kdo ma jake vlastnosti těm, co se neznají SG. Máme v plánu si to zahrát i na táboře s rozšířeními, jestli bude čas ;)
Lukáš: Já osobně bych přidal ještě Antiky. Mohli by nevím, třeba na chvíli mít schopnost jiného hráče, nebo mít štít který by odrazil 1 míč.