www.hranostaj.cz
Nakresli a poznej
63%13 hodnocení
Počet hráčů: od 4 do 15
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnosti
Charakter hry: Pro zasmáníRukodělková / tvořiváStolní / desková / papírová
1.hráč nakreslí, 2.hráč pozná, 3. hráč nakreslí aneb kreslená deformace
Autor nebo zdroj: Kamarádka Barča
Skupinka hráčů si sedne do kruhu. Každý si vezme jeden papír (vhodný je úzký a dlouhý) a tužku. Hráči nakreslí obrázek do horní části papíru a pošlou ho sousedovi. Ten má za úkol poznat, co předchozí hráč nakreslil a napíše to pod obrázek. Papír přehne tak, aby šlo vidět to, co napsal, nesmí ale být vidět obrázek. Pošle dalšímu hráči, ten zas musí nakreslit napsanou věc. Přehne tak, aby byl vidět obrázek a zároveň písmo bylo skryto. Další hráč musí poznat obrázek, následující nakreslit etc.
Příklad (podle skutečnosti): Nakreslila jsem příčnou flétnu. Kamarádka napsala FLÉTNA.
Další kamarádka za ní nakreslila flétnu. Moje sestra její flétnu identifikovala jako plamenomet. Další kamarádka nakreslila plamenomet a poslední kamarádka napsala PTÁK.
Někdy se deformace nepovede, proto je lepší kreslit složitější věci, např. světadíly apod.
Alternativní pravidla
Anonymka: My hrajeme hru s tím, že píšeme třeba i jednoduché věty. Například "Holčička šla do školy." Vznikají poměrně dost velké a vtipné rozdíly.
Míša: Jéé..to hrajem docela často,ale začínáme textem a musí to být vždy přídavné a podstatné jméno(např.holohlavý pes), pak se to pošle třeba doprava a další nakreslý obrázek, který znázorňuje ty dvě slova, přehne slova a další zase hádá so to je,opět příd. a podstatné jméno..
Komentáře
korálek: to vypadá super!Někdy to zkusim na schůzce!