www.hranostaj.cz
Škrtátka a křesadlo
74%12 hodnocení
Potřeby: Hafo sirek, škrtátka
Počet hráčů: od 10 do 20
Věk hráčů: Mladší dětiStarší děti
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venDo tmy
Charakter hry: PohybováHonička
Honěná se sirkami
Autor nebo zdroj: Vlastní mysl
Vylosují se tři hráči. Ti dostanou dvě krabičky od sirek (škrtátka) a jedno křesadlo (nebo cokoliv jiného, důležité je aby ten člověk měl něco jiného něž škrtátka). Tyto předměty si mezi sebou rozdělí tak, aby měl každý jeden. Jdou se domluvit na taktice a poté se rozběhnou libovolně po území. Během hry si můžou škrtátka a křesadlo mezi sebou libovolně měnit.

Ostatní si vezmou v nějakém nedotknutelném území z krabice jednu sirku. Jejich cílem je chytit člověka se škrtátkem. Poté co ho chytí, sirku si vyškrtnou a beží si pro novou. Můžou mít u sebe vždy jednu nevyškrtlou a libovolný počet vyškrtlých. Pokud je chytne člověk se křesadlem, musí mu odevzdat jednu vyšktrlou sirku, pokud jí mají.

Úkolem hráču se škrtátky a křesadlem je, aby ostatní měli co nejmíň vyškrtaných sirek, tudíž nenechat se chytit se škrtátkem a s křesadlem ubírat co nejvíc... Můžou těžit z toho, že ostatní neví, kdo má který předmět.

Úkolem ostatních hráčů je mít co nejvíc vyškrtaných sirek.

Alternativní pravidla
Guardian: :pozor: ^ Pozor neklikat na odkaz výše (topslv). Obsahuje virus!!:pozor:
<a href="http://topslv.com/">http://topslv.com/</a>: Bez přihlášení nemůžeš přidávat nové hry, snadno a rychle sledovat změny, vytvářet hledací předvolby
Komentáře
majdamas: Dobrá hra pro zdatné běžce:)
vodníkvodník: Povedená hra!