www.hranostaj.cz
Duely
61%6 hodnocení
Potřeby: počítač
Počet hráčů:
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Náročná
Prostředí: Do místnostiNa ven
Charakter hry: PohybováNa inteligenci / paměťNa postřeh / šikovnostStolní / desková / papírová
Utkej se v duelech s ostatními a checkuj svoje výsledky na mobilu!
Hra se zapojením moderních technologií, kde se hráči utkávají v disciplínách jako například Kámen-nůžky-papír nebo Piškvorky. Tím si vylepšují své skóre, které mohou sledovat na svých chytrých mobilech.

Základem celé hry je hraní duelů mezi hráči v různých disciplínách. Dva hráči si dají duel, výsledek zadá vedoucí do systému a ten hráčům změní jejich skóre - čím silnějšího soupeře porazí, tím více bodů dostanou. Na základě tohoto skóre se pak určí celkové pořadí. To celé s pomocí webové aplikace TheDuels, která nabízí přehledné zobrazení pořadí hráčů, rozhraní pro zadávání výsledků duelů a také stránku, kde každý hráč vidí, jaké má skóre.

Hra probíhá na několika stanovištích. Na každém se hrají disciplíny jiného druhu - na jednom pohybové, na druhém třeba na přemýšlení. Na každém stanovišti je vedoucí se smartphonem/tabletem/počítačem, který zadává výsledky odehraných duelů do systému. Tím se hráčům změní skóre pro dané stanoviště. Součet skóre všech stanovišť dá dohromady celkové skóre hráče, které určuje jeho celkové pořadí. Kromě toho můžou hráči získávat bonusové body, například za tři výhry za sebou.

Pravidla jako taková jsou velice flexibilní a snesou hodně přizpůsobení, takže se neboj experimentovat :D

Kompletní pravidla jsou na wiki stránkách projektu: github.com/janzarsky/theduels/wiki

Hra vyžaduje minimálně jeden počítač s připojením k internetu a ideálně wifi, na kterou se připojí všichni hráči - ovšem není to nutností.

Pokud chceš pomoct s instalací, napiš mi na walker@skaut.cz, rád pomůžu :)
Pokud chceš pomoct ty mně s vývojem aplikace, tak mi taky napiš :D
Komentáře
Walker: Jedná se o webovou aplikaci. Ta musí být někde nainstalovaná. Přistupuje se k ní pak pomocí webového prohlížeče (klidně i na mobilu). Pokud si chcete Duely vyzkoušet, napište mi a já vám nainstaluji Duely na můj webhosting.
B0RN to K1LL: Hele ta aplikace The Duels neexistuje :nene: !! Co to sem píšeš ? :-?
Walker: Naopak tato hra ukazuje, že počítače neslouží jen k tomu, aby seděl každý doma a hrál proti virtuálním lidem, nebo dokonce proti počítači. Mobil nebo tablet jsou zde pouhé nástroje, stejně jako jsou nástrojem běžně využívané lístečky papíru :)
Kamča: Místo toho abyste učili děti, že přežít se dá 3 hodinová schůzka i bez mobilu a tabletu a může to být sranda, tak jim to strkáte pod nos všude:/
Co z těch děcek bude??
Walker: Připojení k internetu není nezbytné, protože je možné duely nainstalovat lokálně na počítač. A WiFi taky není nezbytná, je možné zobrazovat skóre hráčů na dataprojektoru nebo monitoru. Ale není to ono :-D
angell: :-)Hra vyžaduje minimálně jeden počítač s připojením k internetu a ideálně wifi, na kterou se připojí všichni hráči - ovšem není to nutností.